Як уберегти дитину від насильства. Рекомендації

Поради для батьків

Говоріть із дітьми про приватність. Розповідайте, яку інформацію про себе краще не публікувати (документи, дані кредитних карток, місцезнаходження).

⠀✅ Налаштуйте приватний доступ до профілів, щоб контролювати, хто може бачити публікації дітей, хто може коментувати дописи тощо.

⠀✅ Облаштуйте безпечне середовище для дітей із використанням технологій (перевірте, чи встановлені на комп’ютерах в школі та вдома антивірусні програми та чи оновлене ліцензійне програмне забезпечення).

⠀✅ Встановлюйте складні паролі на телефони й комп’ютери та переконайтеся, що вони є на пристроях у дітей. І не забувайте про двофакторну аутентифікацію.

⠀✅ Якщо дитина має онлайн-друга та хоче зустрітися із ним/нею вживу, то не дозволяйте йти на таку зустріч самостійно, люди не завжди можуть виявитися в реальному житті тими, ким видають себе в соцмережах.

⠀✅ Говоріть із дітьми про їхню онлайн-активність. Цікавтеся тим, що вони роблять у інтернеті, із яких джерел отримують новини тощо.

⠀✅ Важливо, щоб у дітей не виникало відчуття, що батьки їм не довіряють.

⠀✅ Якщо діти користуються соціальними мережами, то потрібно знати, що їм має бути щонайменше 13 років для цього.

⠀✅ Не забувайте про функцію батьківського контролю. За допомогою неї ви можете фільтрувати контент і профілі, за якими слідкують діти.