Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиці та провулку В.Терешкової на вулицю та провулок Героїв Майдану, що в смт Гриців

Організатор громадського обговорення – Грицівська селищна рада.

Пропонується перейменування вулиці та провулку імені фізичної особи В.Терешкової на вулицю та провулок з назвою історичної події Героїв Майдану, що в смт Гриців Шепетівського району Хмельницької області.

Пропозиція щодо перейменування вулиці внесена Українським інститутом національної пам’яті та громадянами.

Зауваження та пропозиції подаються протягом 30 календарних днів з моменту оприлюднення цього повідомлення на поштову адресу: 30455, вул. Шевченка, 2  смт Гриців, Шепетівський район, Хмельницька область або на електронну пошту селищної ради: grytsiv_rada@ukr.net, або за телефоном: (03840) 34144.

Громадське обговорення заплановано провести у формі електронної консультації з  використанням офіційного веб-сайту селищної ради, громадських слухань в строк до 5 серпня 2021 року.

Громадські слухання відбудуться 5 серпня 2021 року об 11:00 в приміщенні Грицівської селищної ради по вул. Шевченка, 2  смт Гриців. Акредитація представників засобів масової інформації, реєстрація учасників за 30 хвилин до початку слухань.

Консультації з питання, що винесено на громадське обговорення можна отримати в Грицівській селищній раді –  поштова адреса: 30455,  вул. Шевченка, 2  смт Гриців, Шепетівський район Хмельницька область; електронна пошта: grytsiv_rada@ukr.net;  телефон: (03840) 34144.

Відповідальною особою за проведення громадського обговорення є заступник селищного голови Полєва Олена Іванівна.

Результати громадського обговорення будуть оприлюдненні на офіційному сайті Грицівської селищної ради за посиланням: https://www.hrytsivrada.gov.ua/   на протязі 3 днів після проведення громадських слухань.

            Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

Про зміну назви вулиці та провулку В.Терешкової в смт Гриців

Назва вулиці та провулку Героїв Майдану пропонується присвоїти з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та подій Революції Гідності.

Боротьба українських громадян за свої права, яка одержала назву Євромайдан, а згодом Революція Гідності, була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.

21 листопада 2013 року півтори тисячі людей вийшли на площу в знак протесту проти відмови президента-зрадника Януковича підписувати угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. Вночі 30 листопада на вулиці продовжували залишатися кілька сотень активістів, переважно студентів. Їх жорстоко розігнали, на що в центр Києва з’їхалися сотні тисяч людей.

Після жорстокого побиття молоді спецпідрозділами силовиків на головній площі Києва – майдані Незалежності, протестний рух перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму, корупції та порушенням прав людини.

Євроінтеграційні гасла дали безперервному мітингу назву Євромайдан. Перетворившись на проект повного оновлення державної системи, він отримав назву Революція Гідності.

Кампанії солідарності та підтримки українських мітингарів пройшли у понад 20 країнах. Найбільші відбулися у різних містах Канади, США, Німеччини, Польщі, Великобританії, Італії та Франції. Місцеві активісти влаштовували акції протесту в Австрії, Австралії, Бельгії, Грузії, Естонії, Іспанії, Португалії, Литві, Норвегії, Швеції, Чехії та багатьох інших країнах світу.

Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним  і драматичним феноменом для України. Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність, заплативши однак за такі цінності найвищу ціну – життям 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею.

Україна зберегла свою незалежність від імперської Росії та ствердила свій європейський вектор розвитку.

Кремль не полишив намагань повернути Україну в лоно своєї імперії, захопивши невдовзі після подій на Майдані Крим і окупувавши частину території Донбасу. Утім на оборону цінностей, які відстоював Майдан, постали воїни, що тримають нині небо на Сході України.

Назву Героїв Майдану вже має площа, що примикає до вулиці В.Терешкової.

Перейменування в смт Гриців вулиці та провулку В.Терешкової необхідне для виконаннявимог Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та  «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», щодо заборони пропаганди символіки комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.

Валенти́на Володи́мирівна Терешко́ва; народилась 6 березня 1937 року в РРФСР, льотчик-космонавт СРСР. Герой Радянського Союзу . Член ЦК КПРС у 1971—1990 роках. Народний депутат СРСР (1989—1991), депутат Верховної Ради СРСР 7—11-го скликань. Генерал-майор авіації у відставці. Депутат Державної думи Російської Федерації, заступник голови комітету Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації федеративного устрою та місцевого самоврядування з 2011 року.

У 2014 — Терешкова, як депутат Держдуми РФ, підтримала війну проти України, голосувала за анексію Криму, підтримала війну в Сирії під час російських спецоперацій по підтримці режиму Асада, вбивству мирного населення, включаючи застосування хімічної зброї.

У 2020 була чи не єдиною ініціаторкою «обнулення» термінів президентства Путіна, наголошуючи на тому, що про це її «просив народ», згодом поправки затвердив Путін, отримавши можливість бути президентом РФ до 2036 року.

Після її підтримки російської агресії проти України у багатьох українських населених пунктах вулиці на честь Валентини Терешкової були перейменовані.