Новини від фонду “Карітас”

Ми проводимо реєстрацію на отримання та видачу гуманітарної допомоги (продуктові набори, засоби гігієни, побутова хімія, тощо – за наявності) для окремих категорій внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану.

Обов’язкові умови

Приналежність до однієї з категорій:                                           .

 • особа з інвалідністю (1, 2 група – при наявності довідки МСЕК);
 • самотня особа похилого віку 60+ (при наявності свідоцтва про розлучення або свідоцтва про смерть чоловіка/дружини);
 • багатодітна сім’я (З дитини і більше);
 • одинокии опікун (проживає разом з дітьми);
 • одинока мати (якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народженнядитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу. Якщо батько пропав безвісті, позбавлений батьківських прав, визнаний недієздатним або обмежено дієздатним, оголошений померлим – рішення суду. Рішення суду/свідоцтво про розірвання шлюбу з підтвердженням, що батько не сплачує аліменти);
 • годуюча мати (дитина до 2 років);
 • вагітна (при наявності обмінної картки);
 • важкохвора/ий (при наявності довідок з лікарні).

Наявність оригіналів підтверджуючих документів:

 • паспорт (для ІД карти + довідка про прописку);
 • карта переселенця – на всіх членів родини;
 • довідка ІПН (індивідуальний податковий номер);
 • свідоцтва про народження дітей та ІПН на дітей;
 • документ, який підтверджує статус з вище перерахованих категорій.

Фонд надає послуги:

 • юриста;
 • кризового консультатна;
 • психолога;
 • дитячого простору.

Кол-центр: +38 099 00 12 125

Адреса: вул. Острозького 28, м. Старокостянтинів

Facebook: https://www.facebook.com/Карітас-Старокостянтинів-104597798967558/

Email: caritas.stk@gmail.com

Вода – це життя, а чиста вода – основа здоров’я

Вода питна – харчовий продукт, вироблений системою водопостачання для щоденного споживання. У зв’язку з цим до неї ставлять достатньо високі вимоги відносно її безпеки і якості для здоров’я людини. Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі – неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, вірусний гепатит А, гельмінтози, тощо.  

   Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:

  •  бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць та  личинок гельмінтів, тощо.

  • мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров’я людей (дослідженнями підтверджений зв’язок хімічного складу питної води  із захворюваністю населення на серцево – судинні хвороби, жовчнокам’яну та сечокам’яну хвороби, карієс зубів, та ін.);

  • мати цілющі органолептичні властивості — комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.

     Особливу увагу треба звернути на колодязну воду громадських та приватних криниць, тому  що  не завжди  джерельна, колодязна вода  на практиці виявляється кришталево чистою. Забруднити питну воду можуть дощі, грунтові та стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві. Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком  до трьох років, при  приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами, що призводить до захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію.

        З метою застереження та попередження поширення захворювань, пов’язаних із вживанням неякісної питної води  рекомендовано:

      Використовувати  для споживання воду із джерел  централізованого водопостачання лише гарантованої якості, а для харчування дітей віком до 3-х років бутильовану воду, яка має позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи;

      Проводити своєчасне очищення  та дезінфекцію криниць та колодязів, утримувати їх у належному санітарно – технічному стані, а саме забезпечити наявність:
– глиняного замка навколо, глибиною 2 м. та шириною 1 м.;
– відмостки з кам’яним або цегляним мощенням у радіусі 2м. з нахилом 0,1 м.;
– встановити огорожу у радіусі 2 м. для обмеження доступу тварин та птахів;
– встановити щільне накриття криниць та колодязів, з метою унеможливлення потрапляння атмосферних опадів, листя, гілок дерев та інших предметів;

       Можливі джерела забруднення  (купи гною, вигрібні ями, мінеральні добрива та надвірні вбиральні) розміщувати на відстані не менше 20 метрів від джерел водопостачання.

       З обережністю застосовувати в сільському господарстві та приватному секторі мінеральні й органічні добрива;

       Проводити періодичний лабораторний контроль якості та безпечності води питної ентралізованого та нецентралізованого водопостачання згідно вимогам санітарного  законодавства.

Бережіть себе і своє здоров’я! Будьте впевненими у якості питної води, яку ви споживаєте.

Протягом І півріччя 2022 року аудиторами Хмельниччини
забезпечено відшкодування втрат майже 7 млн грн та досягнуто економічного ефекту майже 11 млн грн

Фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом І півріччя 2022 року за результатами проведених ревізій виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму понад 75 млн грн.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму майже 7 млн грн (з врахуванням відшкодування втрат матеріальних та фінансових ресурсів, виявлених у попередніх роках).

Окрім того, проведеними заходами державного фінансового контролю виявлено факти неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод (не отриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму майже 109 млн грн.

Економічний ефект від впровадження пропозицій, наданих управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, склав майже 11 млн грн.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 2 фінансові санкції.

За порушення законодавства на 6 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.

За переданими управлінням матеріалами контрольних заходів правоохоронними органами розпочато 5 досудових розслідувань, а також вручено 3 особам повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Окрім того, в 42 випадках за зверненнями правоохоронних органів працівники управління надавали консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень, як залучені спеціалісти, за результатами проведення яких виявлено порушень, що призвели до втрат на суму понад 32 млн грн, та 4 особам вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення.

Довідкова інформація

В Державній аудиторській службі України та її міжрегіональних територіальних органах (офісі та його управлінні) діє телефон «гарячої лінії» щодня відповідно до режиму роботи Держаудитслужби.

Про відомі випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна можна повідомляти за номерами:

(044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України;

(032) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби;

(0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Про вчинки працівників органів Держаудитслужби, які мають ознаки корупційних дій, можна повідомляти за номерами:

(044) 485-17-62 – Державна аудиторська служба України;

(032) 260-31-70 – Західний офіс Держаудитслужби;

(0382) 65-81-22 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Розклад роботи Держаудитслужби:

початок роботи – о 8 годині;

перерва на обід – з 12 години до 12 години 45 хвилин;

закінчення робочого дня – о 17 годині з понеділка по четвер (о 15 годині 45 хвилин у п’ятницю)

Пресслужба Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Хмельницькій області

Інтерв’ю начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Олександра Крупи про пенсійне забезпечення мешканців Хмельниччини у період воєнного стану

Олександре Володимировичу, розпочнемо нашу розмову з питання, яке особливо цікавить мешканців Хмельниччини. Як фінансуються пенсійні виплати у липні?

В умовах воєнного стану пенсійні виплати липня 2022 року на Хмельниччині фінансуються відповідно до затверджених графіків та в повному обсязі. Станом на 29 липня 2022 року фінансування пенсійних виплат пенсіонерам області завершено в сумі 1,5 млрд. грн., що складає 100% від загальної потреби на липень. Пенсії військовослужбовцям профінансовано в повному обсязі ще 5 липня.

             Скажіть, будь ласка, в які строки пенсіонери отримують пенсії у липні? (через поточні рахунки у банках і через відділення Укрпошти) За графіком чи інакше?

Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування», пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 №162 передбачено, що виплата пенсії може продовжуватися і після 25 числа, але це більше стосується районів бойових дій, де ускладнено доставку пенсії.

На Хмельниччині фінансування пенсій липня розпочато 01 числа, а виплата та доставка пенсій за поточний місяць здійснюється згідно із графіком виплат, починаючи з 04 липня.

Яким чином в області отримують люди пенсії (банк, пошта…)?

Пенсіонери самостійно вибирають спосіб виплати пенсії.  Це може бути зарахування коштів  на рахунки пенсіонерів в  уповноважених  банках або доставка пенсії підприємством поштового зв’язку.  Такі способи виплати пенсій визначені законодавчо (ст. 47 Закону 1058).

На Хмельниччині 21 уповноважений банк, які проводять зарахування пенсійних коштів. Також укладено договір щодо доставки та виплати пенсії акціонерним товариством «Укрпошта», яка включає 435 відділення поштового зв’язку, в тому числі 102 пересувних відділення.

До відома:

 • 270,4 тис. пенсіонерів (69,6%) отримують пенсію через банківські установи;
 • 118,1 тис. пенсіонерам (30,4%) виплату та доставку пенсії проводить Хмельницька дирекція Укрпошти.

Як виплачується пенсія через пошту?

Порядок виплати пенсії через пошту регулюється законами України про пенсійне забезпечення, Порядком виплати і доставки пенсій за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку, який затверджений постановою Уряду від 16.12.2020 №1279.

Щорічно укладається трьохсторонній договір про закупівлю послуг з виплати і доставки пенсій між головним управлінням, Пенсійним фондом та акціонерним товариством «УКРПОШТА». Згідно з  Договором пошта зобов’язана виплатити і доставити пенсію одержувачу. Така послуга оплачується Пенсійним фондом. Поштові видатки за 6 місяців поточного року  склали 53,4 млн грн, вартість однієї місячної доставки пенсії в області складає майже  75 грн  (74,93 грн).

Пенсіонер може отримати пенсію як у відділенні поштового зв’язку так і з доставкою додому. Поштарі доставляють пенсію за фактичним місцем проживання пенсіонера. Водночас з грудня минулого року в області пошта запровадила 102 пересувних відділення, які проводять виплату пенсії в окремих населених пунктах. За інформацією пошти пересувні відділення для маломобільної групи населення доставляють пенсію додому, а решта отримують пенсію в точках присутності населеного пункту (їх може бути кілька в одному населеному пункті).  Якщо пошта не доставляє пенсію додому,  то пенсіонер може звернутися до начальника пересувного/стаціонарного відділення зв’язку для вирішення цього питання.

Скажіть, будь ласка, які види виплат здійснює Пенсійний фонд?

Пенсійним фондом України здійснюється виплата пенсій та допомоги на поховання пенсіонерів.

Також вперше, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 №540 в червні 2022 року Пенсійним фондом проводилася виплата разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, які станом на 05.05.2022 перебували на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду.

Олександре Володимировичу, а як справи з виплатою пенсій тимчасово переміщеним особам на територію Хмельницької області? Розкажіть про це докладніше.

В області отримують пенсію 2194  внутрішньо переміщених осіб. Це особи, що у 2014 році проживали на тимчасово окупованій території України та в подальшому переселилися в нашу область. У виплаті пенсії нічого не змінилося – виплата здійснюється через Державний ощадний банк України,  а особи, що потребують стороннього догляду або з 1 групою інвалідності отримують пенсію через підприємства поштового зв’язку.  Умовою виплати пенсії – є перебування на обліку як внутрішньо переміщена особа.

У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії в Україну з’явилася нова категорія внутрішньо переміщених осіб. На отримання довідки ВПО мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 воєнного стану, перемістилися з території, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка». Для цієї категорії осіб виплата пенсії проводиться на загальних підставах у встановленому законодавством порядку (уповноважені банки та пошта). Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у 2022 році призначено або поновлено виплату пенсій для понад 450  (452) таких осіб.

Водночас для 3,5 тис. мешканців інших областей, які через бойові дії тимчасово змінили місце проживання, застосовано особливий порядок виплати пенсій відповідно до постанови Уряду від 26.02.2022 №162, це виплата пенсії поштовим переказом за новим місцем проживання або через міжнародну  платіжну систему “MY TRANSFER” (Швидка копійка) на підставі укладеного договору із АТ “Державний ощадний банк України”.

З початком війни чимало пенсіонерів виїхали за кордон. Скажіть, будь ласка, як цим людям отримати свою пенсію?

У разі тимчасового перебування пенсіонера за кордоном, виплата пенсії здійснюється на загальних підставах у порядку, встановленому законодавством України. Якщо виплата пенсії проводиться через банківську установу, то пенсійні кошти зараховуються на відповідний банківський рахунок. Такі пенсіонери можуть за кордоном розраховуватися своєю банківською карткою в тамтешніх магазинах, аптеках, в будь-яких інших закладах, де є платіжний термінал. Також можна зняти готівку у банкоматі, яку автоматично перерахують у валюту тієї країни, де перебуває людина, за курсом Національного банку України.

Якщо виплата проводиться через відділення поштового зв’язку, то пенсіонер за кордоном ці кошти не зможе отримати, але можливо уповноважити іншу особу отримувати пенсію за довіреністю. Або все ж таки оформити рахунок в банківській установі та в подальшому особисто подати відповідну заяву до будь-якого сервісного центру обслуговування громадян Пенсійного фонду України, або через представника банку. Крім того, така заява може бути подана в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду  з використанням  кваліфікованого електронного підпису . 

У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон чинним законодавством передбачено, що пенсія, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед виїздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. При цьому необхідно надати до сервісного центру обслуговування громадян Пенсійного фонду паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства та довідку або інший документ про зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

Порядок призначення та виплати пенсій громадянам, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон, регулюється відповідними міжнародними договорами (угодами) у сфері пенсійного забезпечення.  Якщо такий договір із країною, до якої виїжджає пенсіонер, укладено, то він може звернутись до компетентних органів з питань пенсійного забезпечення за місцем свого проживання в цій державі з клопотанням про переведення (переказ) пенсії з України. Якщо ж договір (угоду) не укладено з країною, де перебуває пенсіонер, то виплата пенсії припиняється, оскільки не визначено порядок здійснення виплати.

А як переоформити виплату пенсії з одного способу на інший, чи за кордон?

Якщо пенсіонер виявив бажання змінити спосіб виплати, то відповідну заяву він може подати особисто до територіального органу Пенсійного фонду за місцем перебування, або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису долучивши відповідні скановані документи (заява, паспорт, ідентифікаційний код). 

Також заяви про виплату пенсії через уповноважені банки органам Пенсійного фонду передають представники банку. А заяву про виплату пенсії через пошту пенсіонер може направити поштовим відправленням з долученням ксерокопії паспорта.

Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

На сьогодні Україною укладено 20 міжнародних договорів (угод) з іншими країнами  з питань пенсійного забезпечення,  які базуються:

– на територіальному принципі, за яким витрати на виплату пенсій здійснює держава, на території якої проживає отримувач;

– на пропорційному принципі, за яким кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за відповідний страховий (трудовий) стаж, набутий на її території.

За територіальним принципом Україною підписано багатостороннюУгоду про гарантії прав громадян держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, зобов’язання за якою взяли 9держав – учасниць СНД, а саме: Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан та  двосторонні угоди з державами Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Білорусією.

Також Україна продовжує виконувати зобов’язання колишнього СРСР за міжнародними договорами, укладеними за територіальним принципом пенсійного забезпечення, з Монголією, Румунією та Угорщиною.

Після переїзду в країни, з якими укладено договори за територіальним принципом, пенсіонеру необхідно звернутись в територіальний орган пенсійного забезпечення країни нового місця проживання. Пенсію йому буде призначено за законодавством держави нового місця проживання.

За пропорційним принципом Україною укладено угоди з такими країнами як Латвія, Литва, Естонія, Іспанія, Словаччина, Чехія, Болгарія, Португалія, Польща,  де кожна з держав призначає та виплачує пенсію за страховий стаж, набутий лише на своїй території.        

У разі переїзду пенсіонера на постійне місце проживання до цих держав Пенсійний фонд продовжує переказувати призначену в Україні пенсію за новим місцем проживання пенсіонера за кордоном. Для цього пенсіонеру необхідно звернутись в територіальний орган пенсійного забезпечення країни нового місця проживання з заявою про переказ пенсії, призначеної в Україні, яка разом із копією паспорта й документами, що підтверджують реєстрацію (дозвіл на проживання) пенсіонера за новим місцем проживання, надсилаються в Пенсійний фонд України, який ухвалює рішення про переказ пенсії за кордон.

У разі виїзду на постійне місце проживання за кордон пенсіонерів, яким призначено пенсію по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків згідно із статтею 54  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», її виплата продовжується органом Пенсійного фонду України, що призначив пенсію, незалежно від факту укладання міжнародних договорів з країнами нового місця проживання.

Скажіть, будь ласка, чи збережеться пенсія, якщо людина з якихось причин не може її отримати протягом кількох місяців?

Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми не отриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Таким чином, пенсія зберігається. Але якщо пенсіонер не отримував пенсію через пошту 6 місяців, або не пройшов упродовж року ідентифікую в уповноваженому банку, то виплата пенсії призупиняється. В подальшому виплату пенсії можна поновити лише при особистому  зверненні пенсіонера до територіального органу Пенсійного фонду, але не більше ніж за 3 роки до дати звернення.

Олександре Володимировичу, як змінилася кількість звернень до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у період воєнного стану?

За січень – червень 2022 року фахівцями головного управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надано 186079 послуг для 114489 осіб. В середньому до одного спеціаліста головного управління в день звертаються 9 осіб, яким надається 15 послуг. Найбільша кількість відвідувачів звернулось у березні, в середньому 11 осіб в день до одного спеціаліста. Таке зростання пов’язане із зверненнями вимушено переміщених осіб з регіонів, де ведуться активні бойові дії.

У період воєнного стану спостерігається динаміка збільшення кількості звернень на «гарячі» телефонні лінії головного управління, якщо у січні-лютому в середньому в день звернулося 47 осіб, то протягом 4 місяців щоденно звертається понад 100 осіб.

З яких питань звертаються громадяни найчастіше?

У більшості випадків особи звертаються до головного управління з питань роз’яснення діючого пенсійного законодавства, щодо індексації пенсії, визначення права на призначення/перерахунок пенсії, отримання довідок, надання документів для призначення/перерахунку пенсії, виплати пенсії (щодо отримання допомоги на поховання, виплати недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера, щодо отримання пенсії через банківські установи та поштові відділення.

Як оформити пенсію людям, які досягли пенсійного віку під час війни? Роз’ясніть, будь ласка, процедуру оформлення.

З квітня 2021 року органи Пенсійного фонду України працюють за екстериторіальним принципом обслуговування громадян.

Заяву про призначення/перерахунок пенсії разом із необхідними документами особа може подати до будь-якого найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання особи, чи перебування на обліку, як пенсіонера.

У Хмельницькій області прийом громадян проводиться у 22 сервісних центрах головного управління. Водночас, в 56 територіальних громадах області функціонує 61 віддалене робоче місце, де здійснюється прийом громадян з питань пенсійного забезпечення.

Крім того, особа, не виходячи з дому, за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису має змогу подати заяву про призначення, перерахунок пенсії разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (містять чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).

Основними документами для оформлення пенсії є – паспорт, ідентифікаційний код (реєстраційний номер облікової картки платника податків), документи про страховий стаж (трудова книжка, дипломи про навчання за денною формою, військовий квиток, довідки та інше), за наявності документи, які засвідчують особливий статус особи. За бажанням заявника надається довідка про заробітну плату за 60 місяців поспіль по 30 червня 2000 року

В умовах війни дедалі більша кількість громадян звертається за допомогою на поховання. Що потрібно для отримання такої виплати?

Для виплати допомоги на поховання необхідно звернутися до будь якого сервісного центру обслуговування громадян Пенсійного фонду України, не залежно де померлий пенсіонер перебував на обліку.

Для виплати допомоги на поховання надаються: документ, що посвідчує особу заявника, заява про виплату допомоги на поховання, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про смерть або довідку про смерть для виплати допомоги на поховання, свідоцтво про смерть.

Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрацію смерті проведено компетентними органами іноземної держави, то заявник подає свідоцтво про смерть, або інший документ про смерть пенсіонера, але ці документи мають бути легалізованими відповідно до законодавства

Виплата допомоги на поховання проводиться шляхом зарахування коштів на поточний рахунок заявника в уповноваженому банку. Тому до зазначених документів на виплату допомоги на поховання  заявник надає реквізити свого поточного рахунку в банку. Але обов’язково це має бути рахунок заявника, а не його родичів чи інших осіб.

Проте, якщо у одержувача відсутній банківський рахунок, то виплата допомоги на поховання здійснюється через міжнародну платіжну систему «Швидка копійка», тобто заявник у будь якому відділенні Ощадбанку може отримати кошти, надавши паспорт та ідентифікаційний код.

Зарахування коштів відбувається протягом кількох днів. Водночас, строк звернення за виплатою допомоги на поховання пенсіонера не обмежується.

У разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується в розмірі двомісячної пенсії померлого. Але якщо помер пенсіонер, який отримував пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», то допомога на поховання виплачується в розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб (2600х5=13000).

Водночас,  допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утримані (крім випадків, коли поховання здійснили родичі або інші особи) та якщо поховання проведено за рахунок коштів Державного бюджету.

Довідково: за 6 місяців 2022 року оформлено 8967 допомог на поховання на суму 73245,67 грн, середній розмір допомоги на поховання цивільних пенсіонерів -7445 грн, військових пенсіонерів -23179 грн.

Пенсіонери цікавляться, чи всі передбачені законом перерахунки зроблено під час війни?

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну органами Пенсійного фонду України проведено у встановлені терміни всі передбачені чинними нормативно-правовими актами перерахунки пенсій та забезпечено своєчасну виплату в нових розмірах.

Зокрема, проведено перерахунки пенсій:

– з 1 березня 2022 року відповідно до ч. 2 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році»

– з 1 квітня 2022 року на виконання абз.5 ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  для працюючих пенсіонерів

– з 1 липня 2022 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» у зв’язку із зміною розмірів прожиткових мінімумів.

Крім того, з 1 березня 2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» вперше проведено індексацію пенсій військовослужбовців та членів їх сімей в разі втрати годувальника, які є одержувачами пенсії за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

З 2 квітня 2022 року проведено перерахунки пенсій в разі втрати годувальника членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та інших осіб,  з врахуванням змін, внесених до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Скажіть, будь ласка, який середній розмір пенсії на Хмельниччині?

В результаті проведених протягом першого півріччя 2022 року перерахунків пенсій у зв’язку із збільшенням соціальних стандартів,  індексацією пенсій, дорахуванням стажу (заробітку) працюючим пенсіонерам та перерахунків пенсій за зверненнями громадян середній розмір пенсії в області з початку року зріс на 358,35 грн (або на 10,6%) і становить 3 736,28 грн, що на 84,3%  перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (2027 грн).

Олександре Володимировичу, яка найменша пенсія у нас в області та який відсоток пенсіонерів її отримують?

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 2027 грн.

Чинними нормативно-правовими актами з питань пенсійного забезпечення визначено, що розмір пенсійної виплати не може бути нижчим, ніж розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 В області пенсійну виплату на рівні 2027 грн. отримують 14,7 тис. пенсіонерів, або 3,8% від загальної кількості одержувачів пенсій.

Обережно – дикорослі гриби!

З давнини гриби вважалися улюбленою їжею людини. У будь-якому вигляді вони збагачують та урізноманітнюють меню здорової людини. В той же час треба враховувати й той факт, що вони погано перетравлюються. Тому не рекомендовано вживати гриби людям з хворобами шлунково – кишкового тракту, вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.
Період вегетації грибів в Україні досить тривалий: від травня до листопада, тобто складає майже 6 місяців. Однак необхідно враховувати той факт, що різні методи обробки грибів (маринування, засолка, сушка, теплова кулінарна обробка тощо) в більшості випадків не руйнують їхніх отрут. Отже, нещасні випадки від споживання грибів можуть реєструватися протягом цілого року.
Задля профілактики та запобігання отруєнням дикорослими грибами нагадуємо,
на що потрібно звертати увагу під час збирання та вживання грибів:
– не купуйте грибів на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах;
– ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте;
– остерігайтеся пластинчатих грибів;
– не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені
морфологічні ознаки;
– не збирайте грибів, навіть їстівних, у міських парках, скверах, дворах, на місцях звалищ,
полігонів, а також уздовж автомобільних доріг і залізничних колій;
– під час посухи грибів краще взагалі не збирати. У спекотну погоду змінюється обмін
речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсичні речовини;
– уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або проводити їх
заготовку;
– не вживайте грибів у сирому вигляді та не давайте їх пробувати дітям;
– відібрані для приготування гриби спочатку промийте та відваріть не менше трьох разів у
підсоленій воді протягом 30 хвилин;
– готові страви з грибів зберігайте в емальованому посуді в холодильнику не більше доби.
Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів. До основних ознак отруєння грибами відносяться: нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, задуха, судоми, поява галюцинацій та марення. Якщо у вас проявився хоча б один із цих симптомів – негайно викликайте лікаря!
Перша допомога при отруєнні грибами. Промийте шлунок простою водою чи прийміть
сорбенти (найменша ефективна доза активованого вугілля – 0,5 г/кг маси тіла). До приїзду невідкладної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини – води,
підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та
вивести токсини.

     Категорично заборонено вживати алкоголь, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти – це може прискорити всмоктування токсинів.
 Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся “перечекати” – це може бути смертельно небезпечно!
    Залишки грибів або грибних страв треба обов’язково зберегти, тому що лабораторне їх дослідження допоможе встановити причину отруєння та призначити правильне лікування.
Пам’ятайте: пильне ставлення до свого здоров’я та здоров’я Ваших близьких основа для запобігання отруєння грибами.

Основні санітарно-гігієнічні вимоги щодо приготування, зберігання страв при  проведенні масових заходів

Багаторічні спостереження свідчать, що частіше спалахи харчових отруєнь виникають при проведенні масових заходів, у результаті порушень технології приготування страв та правил їх зберігання. У літню пору року високі рівні температури повітря сприяють накопиченню мікроорганізмів у навколишньому середовищі, звідки вони і потрапляють на харчові продукти з немитих рук, з пилом, водою, з брудної тари, їх також можуть занести мухи, гризуни тощо.

         До продуктів, які швидко інфікуються, псуються і викликають харчові отруєння, передусім відносяться молочні, м’ясні, рибні продукти, кремові кондитерські вироби.  

         Основними причинами спалахів є використання  продовольчої сировини сумнівної якості (без документів, які засвідчують її якість), відсутність належних умов для приготування страв, порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму, залучення до приготування страв  випадкових осіб, які не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни та ін.

         У будь – якому закладі громадського харчування важливо дотримуватись правил безпечності харчових продуктів. Від цього в першу чергу залежить здоров’я відвідувачів, тому  при проведенні масових заходів, з ціллю профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, всі суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють свою діяльність у сфері ресторанного бізнесу та громадського харчування повинні дотримуватись санітарно – гігієнічних вимог щодо виготовлення та зберігання страв, а саме:

 •  послідовності технологічних процесів кулінарної обробки харчових продуктів;
 •  правил товарного сусідства, не допущення сумісного зберігання сировини та       готової продукції в холодильному обладнанні;
 • правил особистої гігієни під час виготовлення продукції;
 • забезпечуватися гарячою та/або холодною питною водою у необхідній кількості.       Вода, що використовується для виробництва готових страв та обігу харчових      продуктів (у технологічному процесі та/або є інгредієнтом) повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10;
 • забезпечення миючими та дезінфікуючими засобами, рідким милом та паперовими рушниками;
 • забезпечення в достатній кількості відповідно маркованим розроблювальним інвентарем, посудом;
 • недопущення до приготування страв осіб, які не мають спеціальної освіти, не пройшли профілактичний медичний огляд у встановленому законодавством порядку (обов’язкова наявність списків осіб з відмітками про пройдений періодичний медичний огляд та допуск до роботи);
 • для зберігання готової їжі застосовувати спеціалізоване технологічне обладнання;
 • утримування холодильників та контейнерів із їжею у чистоті, щоб бактерії не потрапили у готову їжу;
 •   харчові продукти, у тому числі готові страви, повинні зберігатися відповідно до умов, які зазначені в маркуванні відповідних харчових продуктів;
 • готові страви мають зберігатися в окремих приміщеннях від неперероблених та частково перероблених харчових продуктів;
 • проводити обов’язковий лабораторний контроль якості готової продукції, згідно чинного законодавства.

          Дотримання цих простих правил є успіхом в профілактиці шлунково-кишкових захворювань.

           Будьте здорові та бережіть здоровя своїх рідних та близьких!

Кишкові інфекції – супутники літа

Шепетівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує:

У літній період частішають випадки спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників, які викликають захворювання на кишкові інфекції такі як: сальмонельоз, дизентерію, гастроентероколіти, гепатити, харчові токсикоінфекції тощо.

При цьому основною локалізацією збудників вказаних хвороб є кишківник людини.

Сприйнятливість людей до кишкових захворювань досить висока, але частіше хворіють діти. Це пов’язано з тим, що у них захисні сили та гігієнічні навички недостатні.

Існують три шляхи передачі гострих кишкових інфекцій: харчовий, водний і контактно-побутовий.

Найчастіший шлях передачі збудників інфекцій – харчовий, коли зараження відбувається через споживані продукти харчування і приготовлені з них страви, а також овочі та фрукти, забруднені мікроорганізмами й вжиті в їжу без достатньої гігієнічної та термічної обробки.

Водний шлях передачі збудників інфекцій реалізується значно рідше, в основному через забруднення питної води внаслідок аварій на водопровідних та каналізаційних мережах.

При контактно-побутовому шляху передачі збудник інфекції може передаватися через забруднені руки, предмети домашнього вжитку (білизна, рушники, посуд, іграшки).

Кишкові інфекції недарма називають «хворобою брудних рук». Хвора людина або бактеріоносій, не дотримуючись правил особистої гігієни, забруднюють харчові продукти предмети, що оточують їх, тим самим створюють небезпеку зараження оточуючих.

Основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов і термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.

Роль мух в розповсюдженні гострих кишкових захворювань загальновідома. На лапках та поверхні тіла мухи переносять велику кількість мікробів на предмети оточуючого середовища: продукти харчування, посуд і т. д.

Щоб вберегти себе від захворювань кишковими інфекціями, необхідно:

 • дотримуватися правил особистої гігієни;
 • ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
 • мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
 • користуватися індивідуальним посудом;
 • запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються харчові продукти;
 • окремо готувати та зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м’ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
 • для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки тощо);
 • добре прожарювати або проварювати продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і рибу;
 • дотримуватись відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишати приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше, ніж на 2 години);
 • використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел;
 • вживати бутельовану воду, у разі неможливості придбання бутельованої води використовувати охолоджену кип’ячену воду;
 • використовувати харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад, пастеризоване молоко;
 • мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
 • не вживати продукти по закінченню терміну придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;
 • при транспортуванні та зберіганні харчових продуктів використовувати чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо);
 • не купувати харчові продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;
 • не давати маленьким дітям некип’ячене розливне молоко, сирі яйця тощо;
 • не купатися в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникати заковтування води під час купання;
 • уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання.

Ковтання води, полоскання рота при купанні в невідомих, необладнаних річках, озерах, ставках також загрожує гострими кишковими захворюваннями. Адже відкриті водойми часто забруднені – в них стікають нечистоти, які змиваються в ґрунт дощами.

Вказані хвороби проявляються не зразу. Прихований період при різних кишкових захворюваннях частіше продовжується від 2 до 7 днів. Потім проявляються характерні ознаки захворювання: слабкість, головний біль, блювання, болі в животі, пронос, підвищення температури.

При появі клінічних ознак хвороби треба негайно звернутися до лікаря, це дасть можливість поставити правильний діагноз та отримати своєчасне лікування: ні в якому разі не слід займатися самолікуванням. Це вбереже ваше здоров’я та здоров’я ваших близьких.

Як повернути переплату за спожитий газ?

Через переведення з 1 травня 2022 року побутових споживачів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» до постачальника “останньої надії”, наразі чимало клієнтів звертаються до компанії щодо повернення переплати за особовим рахунком або помилково сплачених сум.

Якщо за особовим рахунком споживача після остаточного розрахунку з ТОВ «Хмельницькгаз Збут» за блакитне паливо, спожите до 1 травня 2022 року, обліковується переплата, або кошти були помилково сплачені на рахунок компанії, тоді необхідно надіслати письмову заяву на повернення цих коштів. До заяви потрібно додати:

 • копію паспорта (1-6 сторінки);
 • податкового коду;
 • квитанції про помилкову оплату;
 • довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (може бути автоматично згенерована у мобільному додатку банку, повинна містити IBAN карткового рахунку).

Підписану заяву та документи можна спрямувати на поштову адресу: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 32, 2-ий поверх. 

Зауважимо, що копії документів повинні містити посвідчувальний напис («Згідно з оригіналом»), а також підпис, ПІБ власника документа і дату.

 Також підписану заяву та документи можна надіслати на електронну скриньку contact@kmgaszbut.com.ua. У цьому разі заява та копії документів, що додаються, повинні бути скріплені (завірені) за допомогою електронного підпису (ЕЦП). Такі вимоги до документів висуваються у Законі України “Про електронні документи та електронний документообіг”.

 На жаль, наразі відсутній погоджений сторонами механізм автоматичного переведення коштів з особових рахунків споживачів у ТОВ «Хмельницькгаз Збут» на особові рахунки у ТОВ «ГК «Нафтогаз України», адже з ТОВ «ГК «Нафтогаз України» не вдається досягнути згоди щодо шляхів врегулювання ситуації, аби спростити процес для українців.

 Нагадаємо, “Хмельницькгаз Збут” вже повернув жителям області майже пів мільйона гривень переплат та помилково сплачених у травні сум за спожитий природний газ.

 Дякуємо за розуміння!

Особливості оподаткування доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції  в період дії воєнного стану

Міністерством фінансів України в листі від 20.06.2022 роз’яснено особливості оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від продажу                                        власної сільськогосподарської продукції  в період дії воєнного стану.

В роз’ясненні зазначено, що оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового Кодексу України (далі – Кодекс), відповідно до підпункту 162.1.1 пункту 162.1 статті 162 якого платником податку є фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено статтею 164 Кодексу, зокрема включаються інші доходи, крім зазначених у статті 165 Кодексу (підпункт 164.2.20 пункту 164.2 статті 164 Кодексу).

Також вказані доходи є об’єктом оподаткування військовим збором (підпункт 1.2 пункту 16¹ підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).

Так, відповідно до підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, для ведення:

 • садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;
 • особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості).

При продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) отримані від такого продажу, доходи не є оподатковуваними, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. У разі якщо сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, платник податків зобов’язаний відобразити суму такого перевищення у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу і самостійно сплатити податок з суми такого перевищення.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Форма довідки встановлюється у порядку, визначеному статтею 46 Кодексу для податкових декларацій.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Водночас Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану» (далі – Закон № 2142) з метою спрощення закупівлі сільськогосподарської продукції у населення на період воєнного стану та з метою зменшення обсягів податкової звітності підрозділ 1 «Особливості справляння податку на доходи фізичних осіб» розділу ХХ Кодексу доповнено пунктом 23.

Відповідно до положень цього пункту тимчасово, починаючи з 01 квітня 2022 року та у період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», положення підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Кодексу застосовуються з урахуванням таких особливостей:

 • доходи, отримані від продажу платником податку особі, яка відповідно до Кодексу має статус податкового агента, власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою (далі – власна сільськогосподарська продукція), остаточно оподатковуються таким податковим агентом під час їх нарахування (виплати);
 • податкові агенти у додатку 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок), подання якого передбачено підпунктом «б» пункту 176.2 статті 176 Кодексу, відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів, отриманих фізичними особами від продажу особі, яка відповідно до Кодексу має статус податкового агента власної сільськогосподарської продукції, та загальну суму утриманого з них податку. При цьому в Розрахунку (додаток 4ДФ) не зазначається інформація про суми окремої виплати, суми нарахованого на неї податку, а також відомості про фізичну особу – платника податку, яка одержала дохід від продажу особі, яка відповідно до цього Кодексу має статус податкового агента, власної сільськогосподарської продукції.

Таким чином у разі ненадання фізичною особою – платником податків копії довідки про наявність у неї земельних ділянок та/або довідки про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, або документів що ідентифікують особу (паспорт та РНОКПП) податкові агенти з 01 квітня 2022 року та протягом періоду дії воєнного стану при нарахуванні (виплаті) доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції на користь фізичних осіб зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб з усієї суми вказаного доходу, з врахуванням вимог встановлених пунктом 23 підрозділу 1 «Особливості справляння податку на доходи фізичних осіб» розділу ХХ Кодексу, тобто без урахування неоподатковуваних розмірів таких доходів, встановлених абзацами четвертим та/або сьомим підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.

 

     

Валентина Ординська, начальник Шепетівської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області