Обговорення щодо перейменування вулиці та провулку В.Терешкової в смт Гриців

На виконання вимог Законів України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та  «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», щодо заборони пропаганди символіки комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму, виконавчим комітетом Грицівської селищної ради проводиться обговорення перейменування  вулиці  В.Терешкової в смт Гриців, Шепетівського району.

            Пропонуємо взяти участь в обговоренні даного питання і висловити свою думку щодо нової назви вулиці.

          Шановні жителі громади, чекаємо ваших пропозицій на електрону адресу селищної ради – grytsiv_rada@ukr.net

Валенти́на Володи́мирівна Терешко́ва; народилась 6 березня 1937 року в РРФСР, льотчик-космонавт СРСР, перша у світі жінка-космонавт. Герой Радянського Союзу . Член ЦК КПРС у 1971—1990 роках. Народний депутат СРСР (1989—1991), депутат Верховної Ради СРСР 7—11-го скликань. Генерал-майор авіації у відставці. Депутат Державної думи Російської Федерації, заступник голови комітету Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації федеративного устрою та місцевого самоврядування з 2011 року.

Політична діяльність

У 2014 — Терешкова, як депутат Держдуми РФ, проголосувала за анексію Криму та активно підтримувала подальшу війну з Україною.

У березні 2020 під час повторної чинної каденції президента Росії Путіна, запропонувала прибрати обмеження щодо кількості президентських термінів у Конституції РФ та обнулити термін після ухвалення поправок до Основного закону країни, заклавши в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду вже відповідно до оновленої Конституції.

Підтримала війну проти України, голосувала за анексію Криму, підтримала війну в Сирії, символічно, разом з Йосипом Кобзоном відвідувала військову базу РФ, де разом де вони разом поставили свої автографи на фюзеляжі літака під час російських спецоперацій по підтримці режиму Асада, вбивству мирного населення, включаючи застосування хімічної зброї.

У 2020 була чи не єдиною ініціаторкою «обнулення» термінів президентства Путіна, наголошуючи на тому, що про це її «просив народ», згодом поправки затвердив конституційний суд та Путін, отримавши можливість бути президентом РФ до 2036 року.

Після її підтримки російської агресії проти України у багатьох українських містах вулиці на честь Валентини Терешкової були перейменовані.