Державна служба зайнятості: соціальний захист громадян від безробіття

У першу неділю листопада Україна  вшановує  працівників соціальної сфери – людей, на яких покладена відповідальна  місія – надання соціальних гарантій та допомоги тим, хто її потребує. До численної армії таких працівників належать і фахівці державної служби зайнятості.

Найголовнішим пріоритетом діяльності державної служби зайнятості є надання соціальної допомоги незайнятим громадянам, які прагнуть знайти підходящу роботу, пройти професійну підготовку чи перепідготовку, аби повернутись до повноцінної трудової діяльності, відчути себе корисними та потрібними у суспільстві.

Соціальні гарантії у сфері зайнятості передбачені Конституцією України, Законом України “Про зайнятість населення”, Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та іншими нормативно-правовими актами.

Отож, кожен має право на соціальний захист у разі настання безробіття, що реалізується шляхом:

1) участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття;

2) надання безоплатних соціальних послуг, зокрема, інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних, професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації з урахуванням попиту на ринку праці, сприяння у працевлаштуванні, зокрема, шляхом фінансової підтримки самозайнятості та реалізації підприємницької ініціативи відповідно до законодавства;

3) надання особливих гарантій працівникам, які втратили роботу у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці;

4) надання додаткової гарантії зайнятості окремим категоріям населення, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Детальну інформацію щодо соціальних послуг, які надає служба зайнятості, діяльності Хмельницької обласної служби зайнятості, актуальних вакансій та  ситуації на ринку праці Хмельниччини читайте на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/, а також  підписуйтесь на Facebook-сторінку Хмельницького обласного центру зайнятості.

Тож з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери, бажаємо колегам, соціальним партнерам міцного здоров’я, благополуччя і успіхів у поліпшенні соціального захисту населення. Хай спільними зусиллями і спільною працею будується щасливе майбутне України, добробут і гідне життя громадян!

Довідково: за 9 місяців 2020 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 35,1 тис. осіб, які мали статус безробітного, з них працевлаштовано – 11 тис. осіб. Далі у інфографіці:

Відділ інформаційної роботи Хмельницький обласний центр зайнятості