Державні аудитори Хмельниччини за 2020 рік забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 19 млн грн

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужбив Хмельницькій області впродовж січня – грудня 2020 року за результатами проведених ревізій виявили втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму понад98 млн гривень.

Ужитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 19 млн грн, зокрема виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів під час контрольних заходів, проведених у попередніх роках.

Крім того, проведеними заходами державного фінансового контролю виявлено факти неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму майже 48 млн гривень.

Від упровадження пропозицій, наданих управлінням, за результатами проведених державних фінансових аудитів економічний ефект сягнув понад  16,3 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 39 фінансових санкцій (зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень і попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства).

За порушення законодавства на 23 посадових особи складено протоколи про  адміністративні правопорушення.

За переданими управлінням матеріалами контрольних заходів правоохоронними органами розпочато 12 досудових розслідувань, а також вручено 11 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Окрім того, у 40 випадках за зверненнями правоохоронних органів працівники управління надавали консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень як залучені спеціалісти, за результатами проведення яких виявлено порушень, що призвели до втрат, на суму 12,9 млн грн, а також 17 особам вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення.