Хмельницькі аудитори протягом січня – червня 2020 року виявили втрат на суму 45 млн грн

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж січня ‒ серпня 2020 року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 45 млн грн.

Ужитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму 4 млн грн, зокрема, виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів під час контрольних заходів проведених у попередніх роках.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели (можуть призвести) до упущених вигод (не отриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 14 млн грн. За їх результатами надано 13 пропозицій. Об’єкти контролю виконали 17 пропозицій за результатами аудитів, проведених у поточному та минулих роках. Економічний ефект від впровадження пропозицій сягнув майже 15 млн грн.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 30 фінансових санкцій (зупинення операцій з бюджетними коштами та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства).

За порушення законодавства 15 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 11 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 11 досудових розслідувань, а також вручено 9 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За результатами надання консультацій правоохоронним органам як спеціалістів вручено 4 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.