Хмельницькі аудитори протягом січня – липня 2020 року виявили порушень на суму 23,4 млн грн

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж січня ‒ липня 2020 року  виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 23,4 млн грн.

Ужитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму майже 3,7 млн грн, зокрема, виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів під час контрольних заходів,  проведених у попередніх роках.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели (можуть призвести) до упущених вигод (не отриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 14,5 млн грн. За їх результатами надано 13 пропозицій. Об’єктами контролю виконано 17 пропозицій за результатами аудитів, проведених в поточному та минулих роках. Економічний ефект від впровадження пропозицій сягнув майже 14,9 млн грн.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 29 фінансових санкцій (зупинення операцій з бюджетними коштами та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства).

За порушення законодавства 15 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 9 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 10 досудових розслідувань, а також вручено 9 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За результатами надання консультацій правоохоронним органам як спеціалістам вручено 4 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.