Кожному мисливцеві необхідно знати!

Що необхідно знати мисливцям про небезпеку, яку може спричинити африканська чума свиней?

          Для того щоб не допустити розповсюдження АЧС уникайте забруднення мисливського знаряддя і транспорту кров’ю добутої дичини, мийте та дезінфікуйте руки, після полювання мийте, дезінфікуйте та змінюйте взуття, одяг періть.

Кожен добутий кабан обов’язково підлягає дослідженню на африканську чуму свиней !!!

Щоб попередити розповсюдження АЧС, користувачі мисливських угідь повинні забезпечити проведення ветеринарно-санітарної експертизи. Продукти полювання, які не використовуються для споживання в їжу людям (шкіра, шлунково-кишковий тракт, ратиці. тощо) слід утилізувати шляхом спалювання або закопати на глибину не менше 1,5 м з хлорним вапном. Для транспортування добутого кабана до місця обробки використовуйте пластикові або металеві ємносні, щоб не допустити потрапляння крові на грунт і транспорт. Обробку туш слід проводити на спеціально облаштованих майданчиках на території мисливських господарств та по закінченні обробки проводити ретельне миття та дезінфекцію обладнання (столи, вішала) та інвентарю (ножі, мотузки). Транспортування оброблених туш з мисливських господарств слід здійснювати в непрониклій тарі (поліетиленові мішки), яку після використання слід утилізувати та провести дезінфекцію транспортного засобу.

Ще один важливий момент – якщо під час полювання Ви виявили труп дикого кабана то ні в якому разі не переміщайте його та терміново повідомте районне управління Держпродспоживслужби або районну державну лікарню ветеринарної медицини.