МОЗ України закликає

Мережі супермаркетів, аптек, банків та АЗС мають забезпечити для своїх працівників та відвідувачів безпечні умови перебування у цих приміщеннях.

Діяльність цих закладів не підпадає під обмежувальні заходи на час карантину. Однак для захисту здоров’я громадян МОЗ України закликає дотримуватися посилених санітарно-гігієнічних норм, забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, облаштувати робочі місця, забезпечити наявність дезінфікуючих засобів. Особливо пильно стежте за станом здоров’я своїх працівників у цей період.

Звертаємося і до відвідувачів цих закладів. МОЗ України рекомендує без нагальної потреби їх не відвідувати та по можливості замовляти необхідні послуги онлайн. Якщо відвідування місць масового скупчення уникнути не можна, то для зниження ризику інфікування дотримуйтесь дистанції у прикасових зонах та в торговельних залах. 

Безпечна відстань між людьми, які стоять у черзі на касі, має бути не меншою за 1,5 метра. На цій дистанції загроза потрапляння вірусу в організм від носіїв суттєво зменшується.

Національна служба здоров’я оновила свій телеграм-канал, в якому будуть найактуальніші цифри та дані щодо ситуації з поширенням і протидії COVID-19 в Україні. Головна інформаційна складова телеграм-каналу – оперативні дані з дешборду, який підготували аналітики НСЗУ разом з Офісом Президента. Дані надходять від обласних департаментів охорони здоров’я.

За допомогою дешборду можна оперативно моніторити ситуацію у розрізі областей та медичних закладів за цілою низкою показників:

  • кількість медичних закладів, які приймають пацієнтів;
  • кількість пристосованих ліжкомісць;
  • кількість всіх підтверджених випадків;
  • кількість активних випадків;
  • кількість осіб з підозрою на захворювання;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підозрою;
  • кількість хворих пацієнтів, які відмовились від госпіталізації та перебувають на самоізоляції;
  • кількість вилікуваних пацієнтів;
  • кількість померлих пацієнтів.

Також на дешборді можна подивитися інформацію щодо наявності у лікарнях апаратів ШВЛ та відстежити зміни у всіх показниках за попередню добу.

За даними дешборду, на сьогодні в Україні облаштовані 153 заклади охорони здоров’я для лікування пацієнтів з коронавірусом, є 5 496 пристосованих ліжок та 979 апаратів штучної вентиляції легень.

Станом на 9:00 20 березня є 26 підтверджених випадки захворювання на COVID-19, 137 осіб з підозрою госпіталізовано. Кількість осіб, яких перевіряють, – 177.

Дешборд оновлюватиметься двічі на день – орієнтовно о 12:00 та 20:00. Телеграм-канал за посиланням https://t.me/NSZU_gov.

Дешборд з оперативним моніторингом ситуації довкола COVID-19 тут https://nszu.gov.ua/covid/dashboard.