Пам’ятка щодо захисту населення у разі виникнення аварій на хімічно-небезпечних об’єктах

Найбільш розповсюджені небезпечні хімічні речовини, які використовуються на території області – аміак, сірчана та соляна кислоти, хлор.

Аміак – безбарвний газ з різким задушливим запахом нашатирного спирту. При потраплянні атмосферу – димить. Випари аміаку підіймаються у атмосферу і розсіюються, оскільки він легший за повітря. Однак, при підвищеній вологості можеі стелитись на поверхні землі.

При аваріях з викидом аміаку необхідно:

* одягнути пов’язку, змочену слабким розчином лимонної чи оцтової кислоти;

* не користуватись відкритим вогнем, оскільки при змішуванні аміаку з повітрям може утворитись вибухонебезпечна суміш.

При ознаках отруєння: випийте тепле молоко;

* подихайте над теплою водяною банею;

* ротову порожнину та ніс прополощіть розчином лимонної чи оцтової кислоти.

У разі наявності опіків необхідно промити місце ураження проточною водою і за можливості накласти примочки змочені у розчині лимонної чи оцтової кислоти.

Хлор – отруйний газ жовтувато-зеленого кольору. У разі витоку накопичуєтьсяу низинах, оскільки важчий за повітря. При розливі також димить.

При аваріях з викидом хлору захистіть органи дихання пов’язкою, змоченоюрозчином харчової соди або води. Намагайтесь уникати низин, долин.

У разі отруєння чи проковтування хлорвмісних речовин необхідно промити шлунок або викликати рвоту після рясного пиття. Прийняти кілька таблеток активованого вугілля.

У разі пошкодження очей – промийте їх великою кількістю води.

Прополощіть ротову порожнину та ніс содовим розчином.

У разі наявності кашлю – для його полегшення зробіть інгаляції з додаванням харчової соди.

Сірчана кислота – безбарвна рідина з характерним запахом сірки. Дуже їдка.При потраплянні на шкіру спричиняє опіки. Відповідно і при вдиханні – опіки слизових.

Соляна кислота – безбарвна рідина, має різкий запах та димить при взаємодії з повітрям.Із заходів безпеки при розливі сірчаної (соляної) кислоти слід використовувати пов’язку, змочену у розчині харчової соди.У разі потрапляння всередину – рекомендовано викликати рвоту.

Провести полоскання порожнин рота та носа розчином харчової соди.