Понад 500.0 тис грн направлено на лікарняні по догляду за хворим членом сім’ї

Фонд соціального страхування України компенсує втрачений заробіток за весь період догляду за хворим членом родини у лікарні або вдома у разі необхідності. Найбільша кількість відповідних листків непрацездатності видається у разі хвороби дитини застрахованої особи.

           За підсумками 11 місяців цього року Шепетівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області направлено на допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі догляду 520 тисяч гривень, в тому числі за жовтень, листопад–92,3 тис. грн. Загалом, протягом цього року, компенсації втраченого за час догляду заробітку отримали 378 застрахованих осіб  міста Шепетівки, та Шепетівського і Ізяславського районів за 2413 днів непрацездатності. За два попередні місяці таких допомог було надано для 63 працюючих за 325 днів тимчасової непрацездатності.

            Середньоденний розмір допомоги по догляду за хворим членом родини, наданий за рахунок коштів Фонду соціального страхування по Шепетівському відділенні за 11 місяців цього року склав  215,50 грн.

           Нагадаємо, фінансування зазначеної допомоги здійснюється Фондом, починаючи з першого дня і за весь час догляду.

Тривалість лікарняних по догляду за хворою дитиною до 14 років складає до 14 календарних днів, однак у разі стаціонарного лікування ФССУ здійснює надання допомоги за весь період перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

          Водночас, у разі хвороби члена сім’ї тривалість лікарняного по догляду не може перевищувати три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більше семи календарних днів.

          Середня тривалість листка непрацездатності, виданого в разі потреби догляду, склала за підсумками 11 місяців цього року 6,4 дні.