Про забезпечення пожежної безпеки в екосистемах

Наша країна уже 27 день живе в умовах війни. Українська армія тримає оборону і дає відсіч російським військам.

В той же час на території області останніми днями спостерігається значне збільшення кількості пожеж в екосистемах. Так, лише з початку березня на території Полонської територіальної громади виникло 6 пожеж сухої рослинності. Крім того, 18.03.2022 року мав місце факт загибелі жительки с. Врублівці Кам’янець-Подільського району внаслідок спалювання сухої рослинності.

Під час війни роботи для рятувальників побільшало в рази. Підрозділи ДСНС ліквідовують численні пожежі після обстрілів та авіа ударів, допомагають при евакуації населення. Поряд з тим, колосальне навантаження на рятувальників створюють палії сухої рослинності. Пожежно-рятувальні підрозділи, замість того, щоб рятувати людські життя, розміновувати території та розбирати завали після бомбардувань, змушені ліквідовувати підпали сухостою, для гасіння яких витрачається значна кількість палива, яке так необхідне нашим збройним силам.

Крім того, спалювання сухої рослинності у воєнний час може бути прирівняне до диверсійної роботи, що спрямована на обмеження огляду місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони, подання світлових сигналів російським військам.

Також слід зазначити, що законодавством заборонено самовільне випалювання сухої рослинності, а порушення цієї вимоги карається штрафом від 3 тис. 60 грн. до 6 тис. 120 грн. для громадян та від 15 тис. 300 грн. до 21 тис. 420 грн. для посадових осіб. Разом з тим, в умовах війни, коли необхідно приходити на допомогу людям, жодні гроші не вартують того часу, який рятувальники витрачають на гасіння пожеж сухої рослинності.

Враховуючи вищевикладене Шепетівське районне управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області пропонує:

вжити заходів щодо недопущення випадків спалювання населенням сухої рослинності;

налагодити співпрацю з місцевими підрозділами територіальної оборони та підрозділами Національної поліції щодо виявлення осіб, що здійснюють випалювання сухої рослинності, а також їх затримання для подальшого притягнення зазначених осіб до відповідальності працівниками ГУ ДСНС, Державної екологічної інспекції в області;

при виявлені осіб, що здійснюють випалювання сухої рослинності негайно повідомляти Шепетівське районне управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області за телефоном 2-09-07 або 101,112;

довести до населення району (територіальної громади), суб’єктів господарювання та трудових колективів,  в тому числі через офіційні інтернет-ресурси (веб-сторінки, Facebook, Viber, Telegram) районної військової адміністрації, (міської, селищної, сільської ради), місцеву мережу закладів освіти, релігійні конфесії, звернення щодо недопущення випалювання сухої рослинності, а також відповідальності встановленої Кодексом України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Начальник Шепетівського районного управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області полковник служби цивільного захисту Віктор МАТВІЙЧУК