«Щоб Новорічні та Різдвяні свята пройшли безпечно»

Проведення Новорічних та Різдвяних свят було і залишається урочистим та одним з масових заходів, де одночасно в ході його святкування перебуває велика кількість людей, зокрема дітей.

З настанням холодів та проведенням Новорічних свят стрімко збільшується кількість пожеж, які трапляються із-за активного користування електрообігрівачами, несправними гірляндами, запалюванням свічок, використання піротехнічних засобів, бенгальських вогнів, поводження з відкритим вогнем в приміщеннях, тощо.

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію в майбутнє. Аби наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки.

Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового року і Різдва.

Влаштовуючи ялинку дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки:

– ялинка має бути встановлена на стійкій основі;

– ялинку не слід встановлювати на шляхах евакуації;

– ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням правил влаштування електроустановок;

– у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В;

– потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт;

– підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань;

– при виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути;

– мінімальна відстань від місця, де встановлено ялинку, до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей, портьєр тощо, має становити не менше 1 метра;

– не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками.

Освітлюйте її тільки електричними гірляндами промислового виробництва;

– в приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні; 

– пам’ятайте, що у приміщенні, де встановлено ялинку, необхідно обладнати протипожежний куточок, в якому мають бути вогнегасники та вода.

У разі надзвичайних ситуацій негайно повідомте службу порятунку за телефоном 101.

Вживши заходів по евакуації з приміщення всіх присутніх, приступіть до гасіння пожежі. Якщо спалахнула ялинка, першочергово необхідно вимкнути з розетки усі прилади, ялинку повалити на підлогу, щоб вогонь не пішов до верху та не перекинувся на штори, меблі та інші предмети і накрити сухою щільною, товстою тканиною чи сильно залити водою.

Перед тим як встановити ялинку в дитячих закладах та громадських місцях, обов’язково зверніться за консультацією до пожежних частин, які розташовані поблизу.

ДСНС України переконливо радить бути обережним при встановлені новорічних ялинок! Пам’ятайте!

Прикраси для ялинки та святкові костюми з вати, паперу, синтетики, еластику та інших легкозаймистих матеріалів дуже небезпечні. Також сприяє розвитку пожежі хвоя, яка швидко висихає. Тож щоб свято було зіпсовано, достатньо джерела вогню, яким може стати хлопавка, бенгальський вогник або свічка, не кажучи вже про петарди, феєрверки та ракети.

Найнебезпечніше те, що пожежа може спалахнути як миттєво, що стане причиною паніки, опіків та інших трав людей, так і непомітно через декілька годин після процесу тління, коли у приміщенні нікого не буде.