Увага! Онлайн семінар!

Запрошуємо пасічників та аграріїв на семінар щодо попередження отруєння бджіл.

Мета онлайн семінарурозповсюдження інформації щодо попередження та недопущення отруєння бджіл під час обробітку полів засобами захисту рослин. Зокрема, пасічникам, аграріям та органам місцевої влади будуть надані роз’яснення щодо алгоритму їх взаємодії для попередження отруєння бджіл.

До участі у заході будуть запрошені фахівці Держпродспоживслужби, пасічники та агровиробники.

Онлайн семінар відбудеться у Zoom форматі

Шепетівський район – 26.02.2021 р. о 10:00 год.

ПАМ’ЯТКА: вимоги законодавства для бджолярів

Відносини щодо використання, розведення та охорони бджіл, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулює Закон України “Про бджільництво” (далі-Закон).

   Відповідно до статті 13 Закону для обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт.            На сьогоднішній день Порядок реєстрації пасік та Порядок видачі та форма ветеринарно-санітарного паспорта пасіки затверджені спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 №181/82, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.10.2000 за №736/4957.

   Відповідно до вимог Закону України « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Листа Державної служби України від 14.06.2018 року №602-113-12/4087 щодо реєстрації пасік, розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 11.06.2018 року № 67 державна реєстрація є  обов’язковою для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл. Реєстрація потужностей здійснюється на безоплатній основі. Оператору ринку необхідно лише подати заяву до територіального органу Держпродспоживслужби, детальну інформацію про вид діяльності та копію ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку.

   Розмір плати за послуги, які надаються установами, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, якими в тому числі, визначено вартість видачі ветеринарно-санітарних паспортів пасік та проведення клінічного огляду однієї бджолосім’ї, затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 №96, зареєстровано в Мінюсті України 2 07.03. 2013 за № 380/22912 (далі-наказ Мінагрополітики №96). Вартість послуг є однаковою для всіх регіонів України.

   При цьому звертаємо увагу, що власник пасіки сплачує кошти лише за клінічний огляд фактично проведеної лікарем державної ветеринарної медицини кількості бджолосімей на пасіках та не повинен сплачувати вартість огляду всіх наявних бджолосімей, які фактично не піддавалися клінічному огляду.

    З метою встановлення єдиного підходу до проведення клінічного огляду бджолосімей на пасіках, проводити клінічний огляд не менше 10 відсотків бджолосімей пасіки від яких здійснювався відбір зразків, за умови її епізоотичного благополуччя та наявності ветеринарно-санітарного паспорта.

    У разі підтвердження діагнозу та у випадку коли ветеринарно-санітарний паспорт видається вперше – клінічному огляду підлягають всі бджолосім’ї пасіки.

   Крім того, Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30.01.2001 №9, зареєстрованим в Мінюсті 12.02.2001 за №131/5322, визначено заходи щодо охорони пасік від занесення збудників заразних хвороб бджіл, згідно з якими лікар ветеринарної медицини організує огляд усіх бджолосімей, виявлення хворих і встановлення причини захворювання, визначення джерела, шляхів заносу, ступеня поширення інфекції (інвазії) та вживає необхідних заходів передбачених Інструкцією.

   Згідно з Правилами відбору зразків патологічного матеріалу, крові, кормів, води та пересилання їх для лабораторного дослідження, затвердженими Головою Державного департаменту ветеринарної медицини Мінсільгосппроду України від 15.04.199 №15-14/111, для лабораторних досліджень відбирають матеріал від 10 відсотків бджолосімей.

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Порядок проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/угідь пестицидами.