Від сьогодні на усій території України діє базовий “жовтий” рівень епідемічної небезпеки

Нагадуємо, що відповідно до постанови КМУ від 17.02.2021 р. № 104 із 24 лютого 2021 року на території України діятиме базовий “жовтий” рівень епідемічної небезпеки з відповідними обмеженнями та протиепідемічними заходами, що наразі діють на території всієї країни.

Зроблені деякі послаблення. Наприклад, буде дозволятися проведення масових заходів, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 квадратних метри площі або з наповненістю залу до 50%. Дозволятимуться відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб. Під час проведення матчів командних ігрових видів спорту можуть бути присутні глядачі, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць. Дозволятиметься працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години.

Постановою визначені 6 ознак епідемічної небезпеки. При погіршенні будь-якої з ознак – область перейде до “помаранчевого” рівня. При погіршенні двох ознак – до “червоного” рівня епідемічної небезпеки з обмеженнями, аналогічними тим, які були встановлені в Україні з 8 до 25 січня 2021 року.

Погіршення ситуації із захворюванням на COVID-19  спостерігається в багатьох куточках світу, в тому числі і в Україні. Ріст захворювань супроводжується великою кількістю важких випадків, в тому числі серед дітей і осіб молодого віку.

Звертаємо вашу увагу на те, що при захворюваннях на ГРВІ або грип обов’язково треба здати ПЛР тест або експрес-тест на антиген до SARS-CoV-2.   Експрес-тести на антиген є в наявності у всіх сімейних лікарів. Вчасне виявлення захворювання на коронавірусну інфекцію зменшить навантаження при лікуванні та не дозволить поширюватись хворобі.

Просимо неухильно дотримуватись правил безпеки, носити маску, мити руки,  дотримуватись дистанції, здійснювати дезінфекцію приміщень, обмежувати спілкування. Пандемія ще не відступила. Якби важко не було, маємо виграти бій із хворобою.

Будьте здорові!