Які професії будуть популярними після нашої перемоги?

Громадська організація Центр «Розвиток КСВ» та її напрям FutureofWork у партнерстві з Державною службою зайнятості провели опитування щодо галузей та професій, актуальних сьогодні для перекваліфікації та потрібних для  відновлення України після перемоги.

З 13 по 31 жовтня 2022 року, було залучено понад 1000 респондентів віком 14-65 років зі всієї України. Жінки склали 72%, а чоловіки – 28% серед тих, хто заповнили анкети.

За результатами всеукраїнського дослідження, найбільш популярними є професії у сферах ІТ, краси та дизайну. Опанувати нову часткову кваліфікацію або професію на короткочасних курсах бажають 70% опитаних. Майже 10% охочих, хочуть отримати нові знання у сфері основ психології та психологічної допомоги. Також близько 5% прагнуть пройти навчання з надання першої медичної допомоги.

Серед респондентів-жінок кожна п’ята (20,8%) готова опанувати нові навички у сфері краси, а саме пройти навчальні курси на перукаря, візажиста, бровіста, майстра манікюру/педикюру, майстра татуювання/пірсингу тощо. На другому за популярністю місці (16,3%) є професії у сфері ІТ: тестувальниці, веб-розробниці, програмістки, керівниці проєктів. Закривають трійку (13%) найбільш популярних кваліфікацій серед жінок навички у сфері дизайну: графічний дизайн, веб-дизайн та 3D-дизайн.

Серед респондентів-чоловіків найбільшим попитом (28%) користуються професії для початку нової кар’єри у сфері IT. Другою за популярністю є також робота за комп’ютером, але у сфері дизайну (11,8%). Третє і четверте місце з однаковою кількістю респондентів (по 9,4%) тримають кваліфікації у сферах будівництва та громадського харчування.

За даними Державної служби зайнятості, спостерігається зменшення попиту на працівників у сферах шоу-бізнесу, краси та відпочинку, ресторанному бізнесі, спорті,  торгівлі, практично відсутній попит в авіаційному транспорті та страховій діяльності. Тому служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за тими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Наразі функціонують 11 центрів професійно-технічної освіти (ЦПТО), які забезпечують професійне навчання за 95 ліцензованими робітничими професіями та близько 300 освітніми програмами підвищення кваліфікації. В умовах воєнного стану розроблено 17 нових освітніх програм у ІТ-сфері, таких як: основи розробки вебсайтів, створення  об’єктів та сцен  тривимірної графіки у 3DSMAX, тестування програмного забезпечення, створення додатків в середовищі Unity 3D на С# та інші. Також на замовлення роботодавців розроблено короткостроковий курс: «Оператор безпілотного літального засобу (дрону)» (Полтава, Одеса, Рівне).

Де можна опанувати нову професію або перекваліфікуватися дізнавайтесь на сайті Хмельницької обласної служби зайнятості https://cutt.ly/8MnlO97.