Зустріч з податківцями…

16 вересня 2022 року відбулася зустріч начальника Шепетівської державної податкової інспекції Валентина Ординська з жителями Грицівської територіальної громади, а також із суб’єктами господарювання.

Валентина Ординська нагадала, що відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Валентина Ординська детально зупинилась на питаннях нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного та транспортного податку, які сплачують громадяни – платники податків. Зокрема, роз’яснила, що у 2022 році податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки нараховується громадянам за 2021 рік виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2021 року. Для частини платників були вручені повідомлення-рішення про сплату майнових податків фізичними особами. Очільниця шепетівських податківців нагадала, що платники, які не отримали повідомлення-рішення через невідповідність податкової адреси із фактичним місцем проживання, повинні звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та подати відомості про актуальне місце реєстрації

Валентина Ординська акцентувала увагу на необхідності сплати громадянами майнових податків та наголосила, що окрім поточних платежів, що є обов’язковими для сплати на територіях, де не ведуться бойові дії, власникам землі та об’єктів нерухомості слід погасити заборговані майнові податки, а підприємцям – заборговані суми єдиного податку. Вона закликала провести звірку за платежами, перевірити відсутність податкового боргу, вчасно сплатити податки, щоб максимально підтримати фінансову стабільність країни та забезпечити надходження коштів до бюджетів усіх рівнів.

Під час зустрічі особлива увага було приділена питанням одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, якщо такі були набуті за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори до 1 січня 2021 року. Було зазначено, що строк одноразового (спеціального) добровільного декларування продовжено до 1 березня 2023 року.

Для фізичних осіб – підприємців 1,2 та 3 груп єдиного податку надано детальну інформацію щодо пільг по сплаті єдиного податку та єдиного внеску під час воєнного стану, особливості застосування спрощеної системи оподаткування за ставкою 2%.

Підсумовуючи результати зустрічі Валентина Ординська зазначила: «Такі зустрічі наочно показують, що ми йдемо шляхом відкритості до платників податків, підтримки сприятливого середовища для ведення бізнесу, готові до ефективної комунікації, вирішенні проблемних питань, що постають нині перед бізнесом».