Профілактика сказу – пероральна імунізація диких тварин

20 травня 2024 року на території Шепетівського району розпочато кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розкладання принад з вакциною проводиться за межами населених пунктів на узліссях, узбіччях доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах. Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для природного середовища; стабільна в польових умовах. 

Прохання до жителів району із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати для поїдання тваринами. Заздалегідь дякуємо за розуміння!

З 13 до 17 травня — Європейський тиждень громадського здоров’я

В Україні цей захід відзначають уже вшосте. Ця акція має на меті привернути увагу до здоров’я та добробуту громадян, а також сприяти співпраці профільних спільнот у Європі.

Громадське здоров’я — термін, що виходить поза рамки медичної сфери. Це поняття не лише про тривалість життя, а й  про його якість навіть у найстаршому віці. Зокрема, подовження активності, збереження світлого розуму і любові до життя, психічний та соціальний добробут кожної людини, не залежно від віку, статі та місця проживання. 

Власне й громадське здоров’я — це сукупність виборів та дій. Це – формування (і реформування) системи охорони здоров’я, співпраця урядових, неурядових організацій, бізнесу і громадянського суспільства та піклування: держави — про громадян, громадян — одне про одного та про державу і кожного з нас — про власне здоров’я.

Кожен громадянин має право на охорону здоров’я згідно з Конституцією. Це право включає, зокрема:

 • медичну допомогу та догляд;
 • безпечне довкілля;
 • захист від наслідків природних та антропогенних катастроф;
 • санітарно-епідемічне благополуччя;
 • безпечні й здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку.

Водночас, усі ми відповідаємо за своє здоровʼя і простими діями та рішеннями можемо впливати на його збереження. Що може кожен:

 • – дотримуватися здорового способу життя;
 • робити всі щеплення за графіком, зокрема й в дорослому віці;
 • самоізолюватися в разі інфекційної хвороби;
 • використовувати бар’єрну контрацепцію;
 • ходити на профілактичні огляди до лікаря щороку, навіть якщо нічого не болить;
 • щороку робити тести на ВІЛ і гепатит С, щоб вчасно почати лікування і не заражати інших;
 • пройти курси домедичної допомоги, щоб за потреби допомогти іншим;
 • ділитися з іншими правдивою інформацією про здоров’я та користуватися лише офіційними джерелами інформації.

Система громадського здоров’я в Україні має на меті зміцнити здоров’я населення, запобігти хворобам, поліпшити якість та продовжити тривалість життя населення.

З 1 жовтня 2023 року введено в дію Закон України “Про систему громадського здоров’я”. Цей документ розроблений з метою врегулювання механізмів створення ефективної системи громадського здоров’я в Україні, що сприятиме зміцненню здоров’я населення, запобіганню хворобам та збільшенню тривалості життя. Введення в дію Закону “Про систему громадського здоров’я” є одним із чинників повноцінного функціонування системи громадського здоров’я України. Він дозволить оновити систему охорони здоров’я, зробити її сучасною та інтегрованою в європейську мережу, а також створити комплексну систему громадського здоров’я.

Реалізація цього документа ще більше інтегрує Україну в європейський простір, його виконання допоможе збільшити тривалість активного життя й наблизити цей показник до європейського.

Більше інформації про те, як можна зміцнити здоров’я населення, запобігти хворобам, поліпшити якість та продовжити тривалість життя можна знайти на офіційних ресурсах ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” –  https://km.cdc.gov.ua/, https://www.facebook.com/khmelocdcpmoz, https://t.me/KHMOCDCPMOZ.

За інформацією ДУ “Хмельницький обласний центр
контролю та профілактики хвороб МОЗ Укра

24-30 квітня — Всесвітній тиждень імунізації

У третій декаді квітня ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” традиційно долучається до заходів у рамках Всесвітнього, Європейського та Українського тижнів імунізації. На Хмельниччини усе заплановане цьогоріч проходить під гаслом “Вакциновані — Захищені!”.
Вакцинація — це один із найефективніших методів профілактики інфекційних хвороб та входить до переліку гарантованих державою послуг. Вакцинація важлива не лише для персонального захисту кожної людини, але й усіх, хто довкола — як щеплених, так і ні.
Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, якщо 95 % підлягаючого населення матимуть щеплення проти конкретного захворювання, буде створено “колективний” імунітет. Чим більше людей захищені від хвороб — тим важче проходить процес поширення інфекцій. Адже, найбільше від спалахів захворювань можуть постраждати діти та дорослі, які, за медичними показами або в силу інших обставин, не можуть вакцинуватися або не вакцинувалися.
Щоб убезпечити своє населення, усі країни світу розробили графіки обов’язкових щеплень. В Україні створено Національний календар профілактичних щеплень від 10 небезпечних інфекційних хвороб. У ньому сплановано графік імунізації щеплень проти туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гепатиту B та гемофільної інфекції. Вакцинація проти цих хвороб гарантована державою і є безкоштовною для мешканців України. Для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або до найближчої амбулаторії.
Важливо знати, що вакцини стимулюють власну імунну систему організму для захисту від відповідної інфекції або хвороби. Завдяки щепленням можна захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї. Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо якщо кількість таких дітей щороку зростає.
Більше важливої та достовірної інформації про вакцинацію як медичні працівники, так і пересічні громадяни можуть почерпнути на Національному порталі з імунізації https://vaccine.org.ua/ та офіційних ресурсах ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” — https://khmocdc.com.ua/, https://www.facebook.com/khmelocdcpmoz/.

700 мільйонів гривень державних ресурсівпроінспектовано Держаудитслужбою за три місяці 2024 року

Держаудитори в Хмельницькій області за перший квартал 2024 року виявили 347 млн грн порушень у закупівлях. Працівники управління попередили 145 млн грн таких порушень відміною торгів або розірванням договорів.
До місцевих бюджетів після проведених ревізій уже надійшло 3 млн гривень. На сьогодні не допущено втрату 14,1 млн грн та 7,6 млн грн державних коштів відшкодовано.
Заразом після завершених аудитів попереджено втрату 40,6 млн грн ресурсів громад. Доходи від комунальної власності завдяки рекомендаціям, наданими аудиторами, зросли додатково на 8,8 млн гривень.
Водночас за закупівельні порушення накладено адмінштраф шести посадовим особам та трьом особам за фінансові зловживання. Вісім порушників притягнуто до відповідальності.
Держаудитслужбою в одному випадку за вчинення протиправних дій ініційовано зупинення операцій із бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.
23 млн грн порушень аудитори задокументували у рамках кримінальних проваджень слідчих органів, а чотири винних особи отримали повідомлення про підозру.
Натепер, за переданими поліції матеріалами ревізій і перевірок закупівель Слідче управління ГУНП в Хмельницькій області проводить 5 досудових розслідувань.
Більш детально про порушення законодавства про закупівлі у дописі за посиланням: https://khm.dasu.gov.ua/ua/news/399

Довідково. У Державній аудиторській службі України та її міжрегіональних територіальних органах (офісі та його управлінні) діє телефон «гарячої лінії» щодня відповідно до режиму роботи Держаудитслужби.

Про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна можна повідомляти за номерами:
(044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України;
(032) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби;
(0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.
Про вчинки працівників органів Держаудитслужби, які мають ознаки корупційних дій, можна повідомляти за номерами:
(044) 485-17-62 – Державна аудиторська служба України;
(032) 260-31-70 – Західний офіс Держаудитслужби;
(0382) 65-81-22 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.
Розклад роботи Держаудитслужби:
початок роботи – о 9 годині;
перерва на обід – з 13 години до 13 години 45 хвилин;
закінчення робочого дня – о 18 годині з понеділка по четвер (о 16 годині 45 хвилин у п’ятницю).

Пресслужба Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Хмельницькій області

Інтернет до бізнесу доведе: 10 кроків до продажів онлайн

Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт Дія.Бізнес спільно з маркетплейсом Prom.ua та платіжним сервісом RozetkaPay запрошують на безоплатний вебінарний проєкт «Інтернет до бізнесу доведе: 10 кроків до продажів онлайн», який допоможе детальніше дізнатися, з чого починати бізнес онлайн, що потрібно, щоб стати підприємцем, як працювати з асортиментом та як безпечна оплата впливає на конверсію замовлень.

Кому буде актуальна програма?

До навчання запрошуємо представників мікро, малого та середнього бізнесу, а також тих, хто тільки планує власну справу. Проєкт буде корисний для крафтових локальних виробників, майстрів, що виробляють власну продукцію тощо, та хочуть продавати її онлайн на всі регіони країни.

Вебінари відбудуться онлайн за наступним графіком та темами:

 1. Як розвивається електронна комерція в Україні | 18 квітня, 16:00
 2. Що необхідно, щоб стати підприємцем | 25 квітня, 16:00
 3. Як знайти постачальників для свого бізнесу | 2 травня, 16:00
 4. Як правильно вибрати канали збуту | 9 травня, 16:00
 5. Як працювати з асортиментом товарів | 16 травня, 16:00
 6. Як приймати оплату онлайн | 23 травня, 16:00
 7. Що підприємцю потрібно знати про фіскалізацію | 30 травня, 16:00
 8. Як працювати з покупцем, щоб він став постійним клієнтом | 6 червня, 16:00
 9. Закордонні маркетплейси: чим відрізняються від українських | 13 червня, 16:00
 10. Інструменти, які спрощують життя підприємцю | 20 червня, 16:00

Спікери проєкту:

 • Микита Артемчук, директор з продукту маркетплейсу Prom.ua
 • Маргарита Стоцька, фінансова директорка платіжного сервісу RozetkaPay
 • Олег Фірсенко, продуктовий тренер маркетплейсу Prom.ua
 • Олександр Лапко, керівник платіжного сервісу RozetkaPay
 • Олексій Миропольський, комерційний директор платіжного сервісу RozetkaPay
 • Аліна Бокова, керівниця B2B-маркетингу маркетплейсу Prom.ua
 • Роман Рак, керівник відділу досліджень маркетплейсу Prom.ua

Щоб взяти участь реєструйтеся за посиланням. Подальші інструкції щодо навчання, зареєстровані учасники отримають на вказані при реєстрації особисті електронні адреси.

Детальніше про проєкт: https://business.diia.gov.ua/10-steps-to-online-sales


Вебінарний проєкт створили Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт Дія.Бізнес спільно з маркетплейсом Prom.ua та платіжним сервісом RozetkaPay.

Ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин запрошують взяти участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом»

Оголошуємо прийом заявок на участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом» – унікальному проєкті для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримки Lobby X, Veteran Hub та The Israel Trauma Coalition (ITC).

Ця програма дасть можливість опанувати нову професію та стати професійними електромонтерами / електромонтерками з обслуговування підстанцій. Така ініціатива запроваджена для швидкої адаптації ветеранів до нових цивільних професій та підтримки їхніх близьких.
Програма створена для людей, які не мають навичок та знань для побудови кар’єри в енергетичному секторі, проте бачать свої перспективи саме у цій галузі. «Укренерго» запрошує до співпраці насамперед мешканців невеликих міст та сіл – населених пунктів, де немає широкого вибору спеціальностей. Після завершення курсу його учасники отримають всі необхідні знання та вміння, щоб реалізувати себе на новій цікавій роботі.

Наголошуємо, що до навчання, крім ветеранів та ветеранок, запрошуються і члени родин військовослужбовців.
Окремо звертаємо увагу, що для участі в програмі не потрібно мати профільну освіту, знання з питань енергетики, досвіду роботи. Головне – бажання навчатися та працювати.
Учасникам програми пропонують:
• офіційне працевлаштування та оплату праці з першого дня навчання;
• освітню програму, затверджену Міністерством освіти;
• безкоштовний курс навчання тривалістю в 20 тижнів, який передбачає проживання, харчування та проїзд до навчального центру в передмісті м. Вінниці.
Упродовж 3 тижнів учасники здобуватимуть теоретичні знання у навчальному центрі, після чого на тих чекає оплачуване стажування на робочому місці до вересня.

Опановуючи нову професію за фахом «електромонтер / електромонтерка з обслуговування підстанцій», ви навчитеся:
• обслуговуванню обладнання електропідстанції;
• забезпеченню оптимального режиму роботи за основними параметрами (напруга, навантаження, температура тощо);
• контролю за станом та режимом роботи обладнання електропідстанції;
• діагностиці й усуненню несправностей в роботі обладнання мережі;
• впорядкуванню документації і веденню добової відомості згідно зі стандартами компанії.
Заявки на участь у програмі можна подавати до 19 квітня включно, оголошення результатів відбору – до 1 травня, початок навчання – вже у травні.
Всі деталі програми на сайті за посиланням: https://ua.energy/together.html

Підсумки атестації педагогічних працівників 2024 року

09 квітня 2024 року відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня при відділі освіти, молоді, спорту, культури та туризму Грицівської селищної ради. Атестація педагогічних працівників у 2024 року проходила згідно з новим документом – Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України №805 від 09.09.2022 року.

У 2023-2024 навчальному році атестацію проходили 11 педагогічних працівників та 4 керівники закладів освіти. Кожен надав низку матеріалів, що є підставою для підтвердження чи встановлення відповідної категорії, звання, тарифного розряду. Члени атестаційної комісії об’єктивно оцінили роботу педагогів, зазначили зростання їхньої професійної майстерності, виокремили напрямки особистісного розвитку.

На засіданні були дотримані регламент та інші важливі моменти для підтримки робочої атмосфери.
Результати атестації свідчать про систематичне підвищення фахового рівня педагогічних працівників, розвиток їх творчого потенціалу, вміння поділитися власним професійним досвідом.

За результатами засідання атестаційної комісії ухвалено, що усі педагогічні працівники відповідають займаній посаді, з них:
-на підтвердження раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» – 3 вчителі, на підтвердження раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» – 2 вчителі, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 1 вчителю, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» – 2 вчителям, присвоєно тарифний розряд – 3 педагогам. На відповідність займаній посаді протестовано – 4 керівника закладів освіти, з них: 2-м підтверджено тарифний розряд, 2-м підвищено тарифні розряди.

Роз’яснення механізму фінансової підтримки суб’єктів господарювання у 2024 році (дотації та субсидії на землі сільськогосподарського призначення, поголів’я корів та маточне поголів’я овець та кіз)

І. Загальні положення

 1. Порядок використання коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» (із останніми актуальними змінами, внесеними постановою від 15.03.2024 № 300). Перед подальшим вивченням цього роз’яснення рекомендується уважно вивчити вищезазначену постанову;
 2. Право на отримання дотації мають суб’єкти господарювання агропромислового комплексу будь якої форми власності та форми господарювання: фізичні особи, фізичні особи-підприємці та юридичні особи (далі – отримувачі дотації);
 3. напрямки та розмір фінансової підтримки:
  3.1. бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення для провадження сільськогосподарської діяльності – 4000 гривень за гектар;
  3.2. спеціальна бюджетна дотація для утримання корів усіх напрямів продуктивності – 7000 гривень за голову (далі – дотація на корів);
  3.3. спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець – 2000 гривень за голову (далі – дотація на овець та кіз);
  3.4. окрема бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на територіях, тимчасову окупацію яких завершено – 8000 гривень за гектар (далі – збільшена субсидія на угіддя).

Умови надання фінансової підтримки: отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від 1 до 120 двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від 3 до 100 голів корів чи від 5 до 500 голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

У разі коли земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді суб’єкта господарювання, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.

З обмеженнями, через які не можливо отримати фінансову підтримку, більш детально можна ознайомитись у пункті 6 постанови № 918.

ПРИЙМАННЯ ЗАЯВОК ВІД ОТРИМУВАЧІВ, НАРАХУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ТА ЇЇ ВИПЛАТА БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ РЕЄСТР (далі – ДАР), тож усі суб’єкти 2 господарювання, які мають на меті отримання коштів повинні бути зареєстровані у ДАР.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що кошти, які нараховуються одержувачам – є цільовими! Вони надаються для покриття понесених отримувачами витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз. Ураховуючи зазначене, при їх використанні необхідно отримувати відповідні підтвердні документи (чеки, квитанції, акти чи договори виконаних робіт тощо) та зберігати їх до 2026 року! При чому – кошти необхідно використовувати виключно на витрати для тих об’єктів, на які вони нараховані.

Наприклад:

– якщо кошти нараховані на утримання корів – за них можна придбати корми, ветпрепарати, отримати ветпослуги, придбати обладнання саме для корів (можна придбати доїльне обладнання для корів, або транспортер, який буде встановлено в корівник, але не можна придбати обладнання для утримання телят, або транспортер та встановити його в телятник тощо);

– якщо кошти нараховані на земельну ділянку – за них можна придбати паливно-мастильні матеріали та використовувати їх для проведення польових робіт, але не можна використовувати їх для обслуговування галузі тваринництва тощо.

Протягом вищезазначеного періоду (до 2026 року) може бути здійснена вибіркова перевірка одержувачів, зокрема відповідності напрямків використання коштів із запитом на підтвердні документи або підтвердження наявності живих тварин, на які виплачені дотації!

ІІ Дії суб’єктів господарювання для отримання фінансової підтримки.

Підготовка до подання заявки.

Для отримання можливості скористатися фінансовою підтримкою суб’єкт господарювання повинен бути зареєстрований у ДАР! У ДАР автоматично підтягуються дані про наявні у суб’єкта господарювання земельної ділянки та їх площі, а також про наявну чисельність поголів’я сільськогосподарських тварин, ідентифікованих та зареєстрованих у встановленому порядку. Дані підтягуються у ДАР із відповідних державних реєстрів.

До початку дії програми необхідно звірити та упорядкувати дані ДАР в частині наявності земельних ділянок та чисельності поголів’я сільськогосподарських тварин із їх фактичною наявністю та відповідним документальним підтвердженням. У разі розбіжності звернутися до відповідних операторів реєстрів.

Також необхідно максимально заповнити усі розділи ДАР, особливо, що стосується розділу «Діяльність та активності» (вказати групи культур, що 3 вирощуються, а також виноградарство, плодівництво, органічне виробництво (за наявності), площі в розрізі культур та насаджень, які оброблюються або будуть оброблюватись у поточному році) тощо. Ця інформація буде прослідковуватися при поданні заявки на земельні ділянки (необхідно буде додати площі сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду електронними засобами ДАР разом із заявкою), що вплине на суму субсидії, бо СУБСИДІЯ НАРАХОВУЄТЬСЯ НЕ НА ЗАГАЛЬНУ ПЛОЩУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ У ВЛАСНОСТІ І КОРИСТУВАННІ (яка повинна складати не більше 120 га), А НА ОБРОБЛЮВАНУ ПЛОЩУ!!!

Необхідно уважно заповнити реквізити банку та слідкувати за актуальністю реквізитів на дату подання заявки та у подальшому – до отримання коштів!

ПОЧАТОК РОБОТИ ПРОГРАМИ, за умови вчасного надходження коштів, передбачено постановою № 918 з 01 травня поточного року. Триватиме приймання заявок до 30 червня поточного року. Проте, у разі затримки надходження коштів або через інші об’єктивні причини, початок роботи програми може бути відтермінований! Про початок роботи програми одержувачів буде повідомлено через ДАР, тож з метою вчасного подання заявок необхідно постійно слідкувати за оголошеннями та особистими повідомленнями у ДАР.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що приймання заявок може завершитися достроково за умови вичерпування фонду коштів, виділених на конкретний напрямок фінансової підтримки, тож не потрібно зволікати із поданням заявки. Бажано подати заявку якнайшвидше від початку роботи програми.

Також, до подання заявки бажано самостійно розрахувати суму дотації та визначитися на які цілі, із зазначених вище, будуть використані кошти, щоб потім оперативно обрати їх при поданні заявки та у подальшому використовувати кошти виключно на обрані у заявці цілі!

Вибір напряму фінансування.

Суб’єкти господарювання мають змогу отримати дотації або субсидії на один або два напрямки, зазначені у розділі «І. Загальні положення» цього роз’яснення в залежності від напрямків ведення сільськогосподарського виробництва (рослинництво або тваринництво) та територій, на яких ведуть діяльність (в залежності від ведення на них бойових дій чи окупації). Розподіл територій за вищезазначеними критеріями затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією». Ураховуючи регулярність внесення змін до наказу, приналежність територій до відповідної категорії необхідно визначати на дату подання заявки. Згідно з додатком до наказу на сьогодні визначені наступні категорії територій:

2.1. території можливих бойових дій;

2.2. території активних бойових дій;

2.3. території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси;

2.4. тимчасово окуповані Російською Федерацією території.

Якщо одержувач фінансової підтримки здійснює діяльність на території, яка відсутня у жодному із вищезазначених переліків (наприклад, на сьогодні це уся територія Красноградського району), він може обрати лише один будь який напрямок, окрім напрямку 3.4. (збільшена субсидія на угіддя).

Якщо одержувач фінансової підтримки здійснює діяльність на території, яка є у будь якому із вищезазначених переліків (майже уся територія Харківської області, окрім Красноградського району та окремих територій Куп’янського та Ізюмського районів), він може обрати напрямок 3.4. (збільшена субсидія на угіддя) та додатково один із тваринницьких напрямків: або 3.2. (дотація на корів), або 3.3. (дотація на овець та кіз).

Фінансова підтримка не надається суб’єктам господарювання на окупованих територіях та територіях, на яких відбуваються активні бойові дії.

Подання заявки на отримання фінансової підтримки.

Заявка подається через особистий електронний кабінет до ДАР у вигляді заповнення електронної форми, розробленої та затвердженої Міністерством аграрної політики та продовольства України після оголошення у ДАР про початок роботи програми.

Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заявці, несе отримувач.

Заявки розглядають фахівці регіональних відділень Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (далі – Укрдержфонд). У разі невідповідності заявки встановленій формі або надання неповної інформації посадова особа Укрдержфонду, яка розглядає заявки, приймає рішення про залишення заявки без руху.

Одночасно з поданням заявки в ДАР отримувач підписує договір з Укрдержфондом про надання підтримки, накладаючи на нього свій електронний підпис (як і на заявку).

Саме у договорі обов’язково зазначаються обрані з вищезазначеного переліку напрями витрат, на покриття яких використовуються кошти, невиконання або неналежне виконання яких є підставою для повернення отримувачем отриманих коштів.

За рослинницькими напрямами фінансової підтримки отримувачем разом із заявкою програмними засобами ведення ДАР вносяться відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду. Дані повинні збігатися із заповненим відповідним розділом ДАР. Саме на ці площі, а не на загальну ділянку (площа якої повинна бути від 1 до 120 га) буде нарахована субсидія, тобто – на оброблювані угіддя.

Надалі отримувач повинен самостійно та постійно відстежувати стан його заявки у ДАР, стежити за повідомленням Укрдержфонду та іншими повідомленнями.

Так, через ДАР Укрдержфонд повідомляє одержувачу про погодження або відмову у погодженні поданої заявки із зазначенням причин відмови.

Протягом семи календарних днів з дати погодження заявки Укрдержфондом із зазначенням обсягу підтримки отримувач підписує додаток до договору з Укрдержфондом шляхом накладання електронного підпису у ДАР.

У ДАР також надходить повідомлення про неактуальність банківського рахунку, який необхідно виправити протягом двох днів, а також повідомлення про повторний початок роботи програми, у разі передчасного припинення її роботи через нестачу фінансування та надходження додаткових коштів на певний напрямок фінансування.

Єдина ветеранська лінія

Міністерство у справах ветеранів України повідомляє про запровадження телефонної “Єдиної ветеранської лінії”. Таке рішення є важливим кроком і складовою нової ветеранської політики.
Це спеціальна телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранів війни, членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць України.
Сервіс запущено 20 березня 2024 року командою Мінветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України у тестовому режимі для надання якісних консультацій та підтримки ветеранської спільноти.

Щодо державної підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції

Шановні виробники сільськогосподарської продукції. Звертаємо вашу увагу, що постановою кабінету Міністрів України від 15 березня 2024 року №300, були внесені зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для падання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. №918 (далі – Порядок).

Порядком передбачено, що отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, які мають у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів) чи від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до вимог чинного законодавства.

Бюджетні кошти надаються отримувачам у вигляді:

 • Спеціальної бюджетної дотації для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямків продуктивності на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до вимог чинного законодавства станом на дату подання заявки, – у розмірі 7000 гривень на одну корову;
 • Спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець на кожну голову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до вимог чинного законодавства станом на дату подання заявки, – у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 01 травня по 30 червня поточного бюджетного періоду.