Зимовий тариф «Хмельницькгаз Збуту» заморожено

Запланований запуск тарифу «Твій газ На Зиму» цьогоріч не відбудеться, адже стрімке зростання цін на природний в Україні та Європі призвело до його «заморожування».

Від моменту запуску річних тарифів на газ вартість блакитного палива на Українській енергетичній біржі зросла на 30% – до 12,14 гривень за кубометр у червні (середньозважена ціна з ПДВ на умовах післяплати). Ціна газу на нідерландському хабі TTF збільшилась на 23% і наразі складає 28,35 євро за Мегават/год.

Read More

Розведення овець Романівської породи в домашніх умовах

Доброму господарю на замітку!

Для утримання дійних корів необхідні громіздкі будови, доїльне та інше серйозне обладнання, також постає необхідність найму працівників, необхідний регулярний канал збуту продукції. Свинарство – теж дуже проблемна галузь, необхідно будувати утеплені приміщення, закуповувати корми, знову ж доведеться наймати працівників. Тому для започаткування родинного бізнесу вибір може припасти  на вівчарство, зокрема на Романівську породу.

Read More

Бізнес потребує допомоги держави для працевлаштування осіб з інвалідністю

33% підприємців назвали вагомим стимулом для працевлаштування осіб з інвалідністю податкові пільги, ще 24% – фінансову допомогу на придбання матеріалів та устаткування для облаштування робочого місця. Для 2% роботодавців важливою виявилась наявність оплачуваного державою фахівця, який би здійснював супровід особи з інвалідністю на період адаптації на робочому місці. Водночас 39% підприємців заявили, що здатні впоратись з усіма проблемами працевлаштування інвалідів самостійно і допомога держави їм не потрібна. А ще 2% опитаних вважають, що краща допомога з боку держави – «не заважати працювати».

Read More

Українські роботодавці готові інвестувати в обладнання робочих місць для інвалідів

43% роботодавців готові витрачати власні кошти на пристосування робочих місць для осіб з інвалідністю у разі прийняття рішення про їх працевлаштування. Ще 4% роботодавців вже здійснили інвестиції у адаптацію робочих місць.

Водночас 53% роботодавців поки не готові витрачати власні кошти на пристосування робочих місць до потреб працівників з інвалідністю. Більша частина з них вважає, що на це повинна витрачатись держава.

Read More

Готовність роботодавців працевлаштовувати людей з інвалідністю зростає

41% роботодавців готові працевлаштовувати осіб з інвалідністю понад встановлену державою квоту у 4% середньооблікової чисельності штатних працівників. Ще 4% роботодавців зовсім не бачать різниці під час працевлаштування людей з обмеженими можливостями, для них головне – рівень кваліфікації і вмотивованості кандидата на посаду. Водночас 55% роботодавців не бачать потреби у працевлаштуванні осіб з інвалідністю після заповнення встановленої законодавством квоти.

Read More

Навчання з охорони праці є обов’язком кожного роботодавця

Проводячи моніторинг стану охорони праці на підприємствах під час розслідування нещасних випадків на виробництві можна констатувати, що на підприємствах де не створено служби охорони праці, у більшості випадків ніхто не займається навчанням та перевіркою знань з питань охорони праці, проведенням інструктажів. Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, не проходять встановленого законодавством навчання та перевірки знань з питань охорони праці і як наслідок такої безтурботності-нещасний випадок, професійне захворювання.      

Read More

Як відбувається проходження е-лікарняного на підприємстві?

Поступово Україна переходить на автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності. Перехідна модель триватиме з червня по серпень цього року, однак уже зараз багато роботодавців почнуть працювати з електронною версією звичних лікарняних. Е-лікарняні, як і паперові, є підставою для надання працівникам допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах.

Як відбувається проходження е-лікарняного на підприємстві для призначення матеріального забезпечення застрахованій особі?

Read More

Виявлена незаконна порубка дерев на території ландшафтного парку «Мальованка»

На території Шепетівського району розташований регіональний ландшафтний парк «Мальованка» площею 16915,33 га, який є об’єктом природно-заповідного фонду України.

Так, на території вказаного ландшафтного парку підприємству,  відповідно до охоронного зобов’язання передано під охорону та дотримання встановленого режиму частину території регіонального ландшафтного парку «Мальованка».

 Всупереч вимог ст.9-1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» підприємство здійснювало господарську діяльність на території регіонального ландшафтного парку «Мальованка» за відсутності лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів, що призвело до незаконної порубки сироростучих та сухих дерев різних порід, чим спричинено  шкоду державі. Завдана шкода за підрахунками екологів, становить  10,8 мільйона гривень.

Шепетівською окружною прокуратурою за вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення  кримінального правопорушення передбаченого  ч. 3 ст. 246 КК України, а саме незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду.

«Тіньова» зарплата – майбутнє без гарантій

Одним із принципів загальнообов’язкового державного соціального  страхування є зацікавленість кожної працездатної особи у власному пенсійному забезпеченні при досягнені пенсійного віку.

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Починаючи з 1 січня 2021 року, право на призначення пенсії за віком при досягнені 60 років мають особи за наявності офіційного страхового стажу не менше 28 років, з 1 січня 2022 року не менше 29 років, а з 2028 року не менше 35 років.

Read More