Особливості перерахунку пенсій членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції з 01 січня 2022

З 1 січня 2022 року набули чинності зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2020 року № 674 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі – Постанова 674) щодо збільшення розміру адресної допомоги членам сімей загиблих (пропалих безвісти), померлих учасників антитерористичної операції.

У разі, якщо розмір пенсійної виплати у зв’язку з втратою годувальника кожного з непрацездатних батьків та дружини (чоловіка) загиблих (таких, що пропали безвісти), померлих осіб внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій) не досягає 7800 грн, з 1 січня 2022 року їм призначено адресну допомогу в сумі, що не вистачає до розміру встановленої Постановою 674 виплати (7800 грн).

         Право на отримання адресної допомоги до розміру 7800 грн мають батьки та дружина (чоловік), які отримують пенсію в разі втрати годувальника, призначену відповідно до частини 4 статті 41 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон 2262), за наявності документів про причинний зв’язок смерті годувальника з пораненням, каліцтвом, контузією або захворюванням, одержаними під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, або смерть яких пов’язана із захистом Батьківщини.

У разі, якщо пенсія в разі втрати годувальника відповідно до Закону 2262 призначена на двох і більше членів сім’ї, то державна адресна допомога до 7800 грн встановлюється кожному із непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) без застосування обмеження максимальним розміром. Іншим членам сім’ї встановлено державну адресну допомогу до 6100 грн в межах максимального розміру, визначеного законом.

Органами Пенсійного фонду області з 01.01.2022 проведено перерахунок пенсій за матеріалами пенсійних справ 214 особам з числа членів сімей загиблих (пропалих безвісти), померлих учасників антитерористичної операції.

У 2022 році розпочато поетапну виплату недоотриманих пенсій внутрішньо переміщеним особам

У 2022 році  розпочато поетапну  виплату недоотриманих пенсій внутрішньо переміщеним особам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 №1165  затверджено  Порядок
виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання),
не виплачених за період до місяця відновлення  їх виплати,
внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно
до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України “Про забезпечення
прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від довідки про взяття на
облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання
та постійно проживають на контрольованій Україною території.

Вищевказаним  Порядком регулюється:

 1. Виплата пенсій, які не виплачено за період до місяця відновлення їх виплати.
 2. Виплата недоотриманої пенсії у зв’язку із смертю пенсіонера (як внутрішньо переміщених осіб, так і осіб, що проживали на тимчасово окупованій території України  та не були зареєстровані як внутрішньо переміщені особи).
 3. Виплата пенсій  призначених/поновлених  на виконання рішень суду.

Пенсійні виплати за минулий період, у тому числі нараховані на виконання рішень суду, що набрали законної сили, проводяться отримувачам за окремою програмою, передбаченою в бюджеті Пенсійного фонду України на відповідну мету, за рахунок коштів державного бюджету України на відповідний рік.

Подання окремої заяви вищевказаним  Порядком не передбачається, виплати повинні проводитися щомісяця отримувачам, яких включено до переліку станом на 1 січня відповідного року.

Розмір пенсійної виплати визначається на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому здійснюється виплата, але не більше від належної до виплати отримувачу суми. Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії (ст.46 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Фестиваль «Україна колядує»

Неповторна атмосфера величі різдвяних свят 9 січня 2022 року об’єднала всіх учасників та глядачів   Грицівської громади на різдвяному фестивалі «Україна колядує». У фестивалі взяли участь 10 аматорських колективів закладів культури  із  Грицева, Корпилівки, Онишківець, Лотівки, Великої Шкарівки, Орлинець, Микулина, Сасанівки та Малої Шкарівки. Урочисто, піднесено, велично лунали колядки та щедрівки у виконанні  учасників фестивалю.  Гучними оплесками, радісними посмішками зустрічали та проводжали глядачі всі колективи – від найменших  до найстарших. Кажуть, що справжнє свято Різдва не достатньо побачити, його потрібно відчути. Воно завжди особливе та незвичайне. Це час, коли все навкруги наповнює атмосфера духовності, традицій, святкових заходів та емоцій, які неодмінно залишаються у серці кожного!

Фестиваль проводився з метою розвитку та підвищення духовно-культурного рівня жителів громади, залучення молоді до збереження народних традицій та обрядів.

Вітаємо Марію Павлівну Кондратюк з ювілеєм

«Напевно, Господь дарував мені довгий вік через те, що я народилась в такий святковий день»  –  говорить Марія Павлівна Кондратюк, жителька села Лотівка, яка 8 січня відзначила 90-річний ювілей. Дійсно, 90 ро­ків – вік, який у­особ­лює со­бою муд­рість про­жи­тих ро­ків. Марія Павлівна є  яс­кра­вим прик­ла­дом, як в нас­тіль­ки зрі­ло­му ві­ці за­ли­ша­ти­ся силь­ною ду­хом та пов­ною не­ви­чер­пної енер­гії. Ог­ля­да­ючись на про­жи­ті ро­ки юві­ляр­ці  є чим пи­ша­ти­ся. Все жит­тя во­на проп­ра­цю­ва­ла на різ­них ро­бо­тах, має за пле­чи­ма ба­га­тий жит­тє­вий дос­від.

За до­ру­чен­ням ви­ко­нав­чо­го ко­мі­те­ту та Грицівського  селищного голови Марини Поліщук, до юві­ляр­ки з по­да­рун­ка­ми за­ві­та­ли заступник О. Полєва, ста­рос­та Лотівського ста­рос­тинсь­ко­го ок­ру­гу Д.Палій та аматори Лотівського будинку культури.

Щи­рі по­ба­жан­ня міц­но­го здо­ров’я, сі­мей­но­го за­тиш­ку, Бо­жо­го бла­гос­ло­вен­ня, жит­тє­во­го оп­ти­міз­му та мир­но­го не­ба над го­ло­вою бу­ли ад­ре­со­ва­ні юві­ляр­ці. Звеселили оселю Марії Павлівни гарна колядка та пісня.

Щорічна кампанія декларування громадянами доходів та майнового стану стартувала

З 1 січня 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2021 року. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2022 року громадяни, які отримали доходи, з яких у 2021 році не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

      Відповідно до вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

– доходи , з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

– спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

– доходи від продажу інвестиційних активів;

– іноземні доходи.

         Обов’язок громадянина подати річну податкову декларацію прописаний у Конституції України. Зокрема, стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

           Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

           Разом з тим, громадяни, які впродовж минулих податкових періодів не декларували доходи та не сплачували в повному обсязі податки, саме зараз мають право на одноразове добровільне декларування активів. Особи, які задекларують активи, придбані за доходи без сплати податків, за умови сплати одноразового збору з одноразового добровільного декларування, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків.

             Консультації з питань заповнення та подання декларацій мешканці м. Шепетівки та Шепетівського району можуть отримати у Центрі обслуговування платників Шепетівської ДПІ, який працює з понеділка до  четверга – з 8:00 до 17:00, у п’ятницу – з 8:00 до 15:45, обідня перерва з 12:00 до 13:45.

Валентина Ординська, начальник Шепетівської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області

Про зміни в оподаткуванні операцій з постачання нерезидентами електронних послуг

Законом України від 03 червня 2021 р. №1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон України № 1525-IX) внесеня ряд змін в  порядок оподаткування операцій з постачання нерезидентами електронних послуг на митній території України.

         Так, введено п.п. 14.1.56-5 до Податкового кодексу, де визначено поняття та невичерпний перелік електронних послуг, які з 01 січня 2022 року стануть об’єктом оподаткування ПДВ.

        Таким чином, електронні послуги – послуги, які постачаються через мережу Інтернет, автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини, у тому числі шляхом встановлення спеціального застосунку або додатка на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах чи інших цифрових пристроях.

До електронних послуг віднесено:

– постачання електронних примірників, надання доступу до зображень, текстів та інформації, у тому числі, але не виключно, підписка на електронні газети, журнали, книги, надання доступу та/або завантаження фотографій, графічних зображень, відеоматеріалів;

– надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет;

– постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіовізуальних творів, відео- та аудіотворів на замовлення, ігор, включаючи постачання послуг з участі в таких іграх, постачання послуг з доступу до телевізійних програм (каналів) чи їх пакетів, крім доступу до телевізійних програм одночасно з їх транслюванням через телевізійну мережу;

– надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, зокрема, але не виключно, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів;

– постачання послуг з дистанційного навчання в мережі Інтернет, проведення та надання якого не потребує участі людини, у тому числі шляхом надання доступу до віртуальних класів, освітніх ресурсів, у яких учні виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично, без участі людини (або з мінімальною її участю);

– надання хмарної послуги в частині надання обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання або систем електронних комунікацій за допомогою технологій хмарних обчислень;

– постачання програмного забезпечення та оновлень до нього, у тому числі електронних примірників, надання доступу до них, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання;

– надання рекламних послуг у мережі Інтернет, мобільних додатках та на інших електронних ресурсах, надання рекламного простору, у тому числі шляхом розміщення банерних рекламних повідомлень на веб-сайтах, веб-сторінках чи веб-порталах.

Для цілей оподаткування ПДВ електронними послугами не вважатимуться:

– постачання товарів/послуг, замовлення (бронювання) яких здійснюється через мережу Інтернет, за допомогою мобільних додатків та інших електронних ресурсів, а фактичне постачання здійснюється без використання мережі Інтернет;

– постачання товарів та/або інших послуг, відмінних від електронних послуг, у складі яких є електронні послуги, у разі якщо вартість електронних послуг включена до загальної вартості таких товарів/послуг;

– постачання послуг з дистанційного навчання в мережі Інтернет, у разі якщо мережа Інтернет використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем;

– постачання примірників творів у галузі науки, літератури і мистецтва на матеріальних носіях;

– надання консультаційних послуг електронною поштою;

– надання послуг з доступу до мережі Інтернет.

            Статтю 208 Податкового кодексу доповнено п. 208.5-1, в якому встановлено, що документом, який підтверджує факт постачання електронних послуг нерезидентом, є будь-який документ, що підтверджує факт оплати вартості таких послуг, у тому числі надісланий в електронній формі засобами електронного зв’язку.

            Законом №1525-IX доповнено п. 186.3-1 Податкового кодексу, де місцем постачання електронних послуг встановлено місцезнаходження отримувача послуг.

             Постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, проведення та надання яких не потребує участі людини, у тому числі шляхом надання доступу до віртуальних класів, освітніх ресурсів, у яких учні (слухачі) виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично, без участі людини віднесено до операцій звільнених від оподаткування ПДВ – п. 197.1 ПКУ доповнено п.п. 197.1.32.

              Із ст. 141 з Податкового кодексу виключено пп. 141.4.6, щодо здійснення виплат нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами. Такі операції з 1 січня року 2022 року оподатковуються за загальними правилами для доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України за п.п. 141.4.2 ПКУ.

              До 01 січня 2022 року резиденти, які здійснювали виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачували податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок.  Після 01 січня 2022 року резиденти, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи виплату доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами з джерелом його походження з України, утримують податок з такого доходу, за ставкою в розмірі 15% суми, за рахунок нерезидента.

             Оподаткування виплат нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами за іншими правилами можливо лише за положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Валентина Ординська, начальник Шепетівської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області

Відбувся конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста служби у справах дітей Грицівської селищної ради, Шепетівського району, Хмельницької області

30 грудня 2021 року відбувся конкурс на заміщення посади спеціаліста служби у справах дітей Грицівської селищної ради, Шепетівського району, Хмельницької області.

На конкурсі були присутні:

Гаврилюк Анатолій Миколайович – заступник Грицівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова комісії;

Паламарчук Наталія Миколаївна – начальник Служби у справах дітей Грицівської селищної ради, секретар комісії;

Полєва Олена Іванівна – заступник Грицівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, член комісії;

Козак Тетяна Степанівна – спеціаліст відділу бухгалтерського обліку, звітності та фінансів, член комісії;

Висоцький Володимир Анатолійович – начальник організаційного та правового забезпечення документообігу, кадрової та інформаційної роботи, член комісії.

Паламарчук Наталія Миколаївна повідомила присутнім, що за період з 30.11.2021р. по 30.12.2021р. на заміщення вакантної посади спеціаліста служби у справах дітей  Грицівської селищної ради подали документи 3 (троє) кандидатів.

Полєва Олена Іванівна вказала на те, що конкурсна комісія селищної ради, розглянувши документи кандидатів на заміщення вакантної посади на відповідність вимог щодо прийняття на службу в органах місцевого самоврядування, встановлення кваліфікаційних вимог та вимог конкурсу дійшла до висновку, що у кандидатів відсутні освіта відповідного професійного спрямування та стаж роботи.

Комісія вирішила: визнати конкурс на заміщення посади спеціаліста служби у справах дітей  Грицівської селищної ради, таким, що не відбувся.

Відбувся конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Грицівської селищної ради, Шепетівського району, Хмельницької області

30 грудня 2021 року відбувся конкурс на заміщення посади директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг ” Грицівської селищної ради, Шепетівського району, Хмельницької області

На конкурсі були присутні:

Полєва Олена Іванівна – заступник Грицівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова комісії;

Паламарчук Наталія Миколаївна – начальник Служби у справах дітей Грицівської селищної ради, секретар комісії;

Мулько Віталій Миколайович – директор Комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний  центр» Грицівської селищної ради Шепетівського району, Хмельницької області, член комісії;

Гуменна Валентина Леонідівна – директор ДНЗ «Грицівський ясла – садок (центр розвитку)», член комісії.

Паламарчук Наталія Миколаївна ознайомила присутніх з порядком проведення, оцінювання та підбиття підсумків конкурсу на заміщення посади директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Грицівської селищної ради, Шепетівського району, Хмельницької області.

Полєва Олена Іванівна представила Мисик Тетяну Сергіївну кандидата для проходження конкурсу на заміщення посади директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Грицівської селищної ради, Шепетівського району, Хмельницької області.

Конкурсний відбір переможця конкурсу здійснювався за результатами:

– знання Конституції України, Закону України «Про запобігання корупції», Закону України «Про соціальні послуги», інші нормативно – правові акти у сфері надання соціальних послуг, державних стандартів надання соціальних послуг;

– оцінювання презентації (викладеною державною мовою) перспективного плану розвитку надавача соціальних послуг комунального сектору, відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо зазначеної презентації.

 Мисик Тетяна Сергіївна за результатами двох етапів набрала 30 балів.

Комісія вирішила: визнати переможцем конкурсу на заміщення посади директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Грицівської селищної ради, Шепетівського району, Хмельницької області Мисик Тетяну Сергіївну, конкурс визнати таким, що відбувся.

 

Вручено солодкі подарунки дітям громади!!!

      Новорічні свята – це зимова казка, яку чекають усі, але особливо бажана вона для дітей, які вірять в дива та чекають на їх здійснення.

    З нагоди Новорічно-Різдвяних свят Грицівською селищною радою, Марина Поліщук, придбано солодкі подарунки для дітей із сімей пільгових категорій.

     Служба у справах дітей селищної ради, Наталія Паламарчук, привітали дітей зі святами, вручили солодощі та побажали їм та їхнім родинам міцного здоров’я, благополуччя, миру та здійснення всіх бажань у Новому 2022 році.

     Вітаємо всіх з прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами, нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому, натхнення і всіх гараздів. Нехай Новий рік зігріє своїм теплом кожну домівку та кожну родину. А віра, надія і любов завітають у наші серця й оселять в них відчуття щастя та радості!

Засідання виконавчого комітету Грицівської селищної ради

29 грудня 2021 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету Грицівської селищної ради під головуванням секретаря селищної ради Валентини Грабарчук.

На розгляд членів виконкому виносилося 18 проєктів рішень.

Керуюча справами Ірина Гарбар інформувала:

 • Про відзначення на території Грицівської селищної ради Дня Соборності України;
 • Про роботу виконкому із зверненнями громадян за 2021 рік;
 • Про план роботи виконкому Грицівської селищної ради на І квартал2022 року;
 • Про зняття з квартирного обліку учасників бойових дій;
 • Про перереєстрацію громадян, що перебувають на обліку для одержання та розширення житлової площі при виконкомі Грицівської селищної ради;
 • Про впорядкування адресних господарств на території Грицівської селищної ради;
 • Про затвердження списків одиноких людей похилого віку та непрацездатних громадян по Грицівській селищній раді.

Заступник селищного голови Олена Полєва інформувала:

 • Про затвердження переліку видів робіт, на яких можуть відбувати кримінальне покарання засуджені до громадських робіт у 2022 році;
 • Про організацію громадських робіт на 2022 рік;
 • Про визначення переліку об’єктів та видів оплачуваних суспільно – корисних робіт на території Грицівської селищної ради на 2022 рік;
 • Про заходи безпеки під час зимових канікул, новорічно – різдвяних свят та організацію роботи щодо попередження надзвичайних ситуацій у закладах освіти громади в зимовий період;
 • Про внесення змін до складу Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми;
 • Про затвердження плану заходів з увічнення пам’яті захисників України в Грицівській територіальній громаді на період до 2025 року;
 • Про внесення змін до складу мобільної бригади соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
 • Про утворення координаційної ради з питань національно – патрілтичного виховання.

Начальник служби у справах дітей Наталія Паламарчук інформувала:

 • Про встановлення піклування над майном дитини;
 • Про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування;

Начальник відділу житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Сергій Малишко інформував:

 • Про створення матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Грицівської селищної ради